بلگراد-ایرنا- مفتی و امام جماعت مسجد بایراکلی بلگراد در ایراد خطبه های آخرین نماز جمعه ماه مبارک رمضان بر حمایت از بیت المقدس و برادران و خواهران دینی فلسطینی تاکید کرد.

افندی «رمضان محمتی» در ایراد خطبه های آخرین نماز جمعه ماه مبارک که در مسجد بایراکلی بلگراد برگزار شد به اهمیت کمک به فقرا و نیازمندان، صدقه فطریه و اهتمام مسلمانان در همبستگی، همراهی و همیاری یکدیگر اشاره و در بخشی از سخنان خود حمایت از برادران و خواهران فلسطینی را یک وظیفه دینی خواند و برای آزادی بیت المقدس، قبله اول مسلمین و رهایی مردم فلسطین دعا کرد.
وی در ادامه خطبه نماز جماعت روز جمعه افزود: ماه مبارک رمضان فرصتی بود برای تقوی، تصفیه قلب، تزکیه نفس و مجالی برای جلب رضای خداوند متعال، امید به اینکه در روزهای پایانی این ماه مبارک ما نیز بهره ای از آن برده باشیم.
در انتهای این آیین مذهبی به منظور آگاه سازی بیشتر نمازگزاران اطلاعت مختصری از وضعیت بیت المقدس، ضمن بازگویی پیام مقام معظم رهبری مبنی بر اهمیت و جهانی بودن روز قدس و حمایت یکپارچه ملت ایران از آن به فرمان امام راحل و اینکه موضوع قدس مهمترین مسئله جهان اسلام است، در قالب بروشورهای از طرف رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران صفحاتی مکتوب تهیه و در اختیار نمازگزاران قرار گرفت.
در آخرین نماز جمعه ماه مبارک رمضان از جمله «مهدی شیرازی» رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلگراد و همچنین «زمانیان» از طرف سفارت کشورمان حضور داشتند.
خاطر نشان می شود که «سعید نسوفوویچ» رییس العلما جامعه اسلامی صربستان چهارشنبه شب ۳۱ اردیبهشت در ضیافت افطار در سفارت کشورمان در ملاقات با سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلگراد، با اشاره به روز جهانی قدس و حمایت از فلسطینی ها گفت: دفاع از حقوق مشروع فلسطینیان مستلزم درک حقیقت و وجدان پاک است.
جامعه اسلامی صربستان و دیگر مراکز اسلامی در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری