مشخص نیست روحانی درباره چه موضوعی رفراندوم می خواهد/سخنان رئیس جمهور فرار رو به جلوست

فارس نیوز دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۷:۱۵
یک فعال سیاسی با بیان اینکه آقای روحانی می خواهد تا مردم از مسیر اصلی مطالبات خود منحرف شوند، گفت: آقای روحانی می خواهد در مورد چه چیزی رفراندوم برقرار کند.

کاظم انبارلویی فعال سیاسی در گفت وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، به اظهارات اخیر حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در دانشگاه تهران مبنی بر برگزاری همه پرسی واکنش نشان داد.
وی افزود: بر اساس آخرین نظرسنجی ها آقای روحانی از کمترین محبوبیت در بین مردم برخوردار است چرا که وعده هایی را که به مردم داده اجرایی و عملی نکرده است و به عنوان یک دیپلمات توافقی به عنوان برجام صورت داده که فاقد یک قاعده درست از نظر توازن بود.
این فعال سیاسی در همین رابطه افزود: نداشتن قاعده درست از نظر توازن در برجام سبب شد تا طرف مقابل زیر همه تعهدات خود بزند و در مقابل ایران به همه تعهدات خود عمل کند و امروز مردم فهمیده اند که برجام خسارت زیادی به کشور وارد کرده است.
انبارلویی با بیان اینکه روحانی مطالبی را مطرح می کند که در حقیقت حاشیه سازی است، گفت: آقای روحانی می خواهد تا مردم از مسیر اصلی مطالبات خود منحرف شوند. بنابراین این سوال مطرح است که آقای روحانی می خواهد در مورد چه چیزی رفراندوم برگزار کند؟
وی یادآور شد: طبق قانون اساسی یک طرف برگزاری رفراندوم مجلس است؛ یعنی دو سوم مجلس باید راجع به یک موضوع خاص در کشور برای برگزاری رفراندوم توافق داشته باشند. آقای روحانی هم که با مجلس هماهنگ است بنابر این برود برای همه پرسی با نمایندگان مجلس صحبت کند.
این فعال سیاسی با تأکید بر اینکه اکنون در کشور موارد اختلافی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: اگر منظور آقای روحانی از برگزاری رفراندوم مذاکره با آمریکا است، بهتر است به ایشان یادآور شویم که خود ایشان گفتند که مذاکره با آمریکا دیوانگی است پس بنابر این بحث مخالفت و موافقت با مذاکره نیست؛ اساسا ما امروز ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار