سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت از طراحی و تدوین صنعت توسعه و رونق صنعت لوازم خانگی با همکاری تشکل های تخصصی به عنوان صنعت پیشران خبرداد.

به گزارش خبرگزاری برنا ؛ مهدی صادقی نیارکی، صبح امروز در نشست پایش تخصصی صنعت لوازم خانگی که با حضور مدیرکل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی، رییس مرکز ساخت داخل ، ماشین آلات و تجهیزات ،اعضای انجمن صنایع لوازم خانگی بزرگ، کوچک و متوسط و سایر تشکل های مرتبط و تعدادی از واحدهای شاخص این رشته فعالیت برگزار شد با بیان این مطلب از برگزاری پایش های تخصصی با ۲۷ تشکل و رشته فعالیت صنعتی در سه ماه گذشته خبرداد.
صادقی نیارکی همچنین با اشاره به تهیه و تدوین برنامه های توسعه رشته صنعت های مختلف از نهایی شدن سند توسعه ای صنعت طلا و جواهر و خودرو و صنعت برق تا پایان سال خبرداد.
وی با اشاره به صحبت های مقام معظم رهبری درباره پیشران بودن صنعت لوازم خانگی گفت: صنعت لوازم خانگی از آنجا که طیف گسترده ای از صنایع تامین کننده در زنجیره آن هستند در راستای صنعت پیشران قرار دارد.
صادقی نیارکی در بخش دیگری از صحبت هایش به فعالیت 600 واحد در صنعت لوازم خانگی اشاره کرد و افزود: یکی از استراتژی های معاونت امور صنایع این است که ادغام در این صنعت را دنبال کند و اگر تجمیع در مالکیت اتفاق نمی افتد ادغام در سبد کالا و در برند مشترک را به عنوان یک برنامه موفق دنبال کند.
سرپرست معاونت امور صنایع با اشاره به اینکه زیرساخت های توسعه صنعت لوازم خانگی در قانون دیده شده است گفت:در ماده 15 «قانون استفاده از حداکثر توان داخلی و حمایت از کالای ایرانی» ، بیان شده است که وزارت اقتصاد مکلف است درمدت 6 ماه مشوق های لازم را برای ادغام و تشکیل کنسرسیوم های تولیدی را طراحی و تدوین کند.
صادقی نیارکی با اشاره به اینکه در گذشته هیچ بسته تشویقی وجود نداشته است، گفت: براساس ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار