نماینده ولی فقیه در استان یزد مبلغ و شرایط پرداخت زکات فطره در استان یزد را اعلام کرد.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد ، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی با تبریک فرارسیدن عید سعید فطر اظهار داشت: امیدواریم که خدای متعال این ماه رمضان را که میهمانش بودیم، گرچه نتوانستیم حق میهمانی و بندگی را ادا کنیم، به لطفش قبول کند و عیدی خوبی را به عنوان پاداش ماه رمضان به همه ما عطا کند و گرفتاری ها را از همه مردم برطرف و شر مستکبرین را از مردم مظلوم دور کند.
وی با اشاره به اینکه زکات فطره واجب شرعی است تصریح کرد: افرادی که در شب عید توانمند، مکلف و عاقل باشند واجب است که زکات فطره را از مال خود برای نیازمندان بگذارند و زمان آن غروب روز آخر ماه رمضان می باشد و بهتر است تا صبح عید فطر این زکات پرداخت شود و یا اینکه حداقل آن را کنار بگذارند.
نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه فتوای فقها مقدار زکات فطره سه کیلوگرم گندم یا همان قوت غالب است گفت: با توجه به اینکه معمولا قوت غالب عمده مردم نان است، باید سه کیلوگرم گندم یا هزینه آن را پرداخت کنند.
ناصری یزدی با بیان اینکه گندمی باید برای زکات فطره در نظر گرفته شود که مرغوب و قابل استفاده باشد افزود: به طور میانیگن قیمت هر کیلوگرم گندم خوب در استان یزد سه هزار تومان اعلام شده که به این ترتیب به ازای هر نفر با قوت غالب گندم باید 9 هزار تومان زکات فطره پرداخت شود و افراد می توانند برای احتیاط بیشتر همان مبلغ 10 هزار تومان را بدهند.
احکام اسلامی درباره زکات فطره/ چرا نباید فطریه را به فقیری داد که گناهکار است یا نماز نمی خواند؟
میزان زکات فطره در استان همدان برای هر نفر 9 هزار تومان تعیین شد
690 پایگاه جمع آوری زکات فطره در همدان دایر می شود ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری