رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: تمامی اعتبارات حوزه فرهنگی و اجتماعی براساس قانون باید در سازمان و با تصویب هیات مدیره اجرا و هزینه شود، در غیراین صورت تخلف بوده و بدون شک در تفریغ بودجه آن را رد خواهیم کرد و به تصویب نمی رسانیم.

به گزارش قدس آنلاین ، محمدرضا حیدری، در جلسه اخیر کمیسیون فرهنگی و اجتماعی با اشاره به مصوبه حمایتی شورای شهر در باب خرید خدمات توسط شهرداری مشهد، ویژه مراکز فرهنگی و هنری، اظهارکرد: حوزه فرهنگی و اجتماعی باید هرچه سریع تر سازوکار اجرایی این مصوبه را تهیه کند و نحوه تعامل شهرداری با مجموعه های مربوطه که شامل این مصوبه می شوند، تعریف شود؛ به ویژه این روزها که شاهد از سرگیری فعالیت برخی مجموعه ها چون سینما هستیم.
حیدری در ادامه با تاکید بر اینکه سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری باید متولی تمامی اتفاقات فرهنگی سطح مدیریت شهری باشد، گفت: این مهم به بهترین و کامل ترین شکل باید در دهه پایانی ماه صفر پیاده شود و سیاست گذاری و نقش آفرینی از طریق سازمان فرهنگی صورت گیرد.
وی با اشاره به لزوم تفویض اختیار به شهرداران مناطق برای اجرای برخی رویدادهای فرهنگی و بهره گیری از ظرفیت های محلات در مناطق، افزود: بخشی از اعتبارات فرهنگی باید از طریق شهردار یا معاون فرهنگی منطقه و با اولویت بندی آن ها هزینه شود و استقلال عمل داشته باشند.
رئیس شورای شهر مشهد با تاکید بر اینکه شهرداری در برپایی مراسم های مذهبی و مناسبت های مختلف تنها در نقش تسهیل گر ایفای نقش کند، تصریح کرد: متولی این تسهیل گری تنها باید حوزه فرهنگی و اجتماعی شهرداری باشد و بروز و ظهور آن را در دهه پایانی ماه صفر شاهد خواهیم بود.
حیدری افزود: اجرای فعالیت های فرهنگی و اجتماعی از مسیر سازمان یکی از مطالبات جدی کمیسیون فرهنگی و شورای شهر است و آن را حتما رصد و پیگیری می کنیم.
وی در ادامه گفت: تمامی اعتبارات حوزه فرهنگی و اجتماعی براساس قانون باید در سازمان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار