بازی کلماتیک به صورت رسمی با نام World of Words روی فروشگاه اپ استور در دسترس کاربران iOS قرار گرفت؛ این بازی پیش از این به دلیل محدودیت های اپل تنها در سیب اپ در دسترس بود.

بازی کلماتیک یکی از اولین بازی های حدس کلمه (Word Game) است که آذر ماه سال ۹۶ منتشر شد. در بازی کلماتیک کاربر با وصل کردن حروف به یکدیگر باید کلمات بامعنی بسازد تا جدول هر مرحله را کامل کند و به مرحله بعدی برسد. در مراحل بالاتر تعداد حروف و کلمات بیشتر می شود تا دایره لغات کاربران بیشتر به چالش کشیده و حدس کلمات سخت تر شود. همچنین برای این بازی، آپدیت های مختلفی منتشر شده است و از جمله ی بازی های کلمه ای است که هنوز هم در حال به روزرسانی و طراحی مراحل جدید است. به صورتی که هر هفته تعدادی مراحل به بازی اضافه می شود و درکنار بهبود رابط کاربری، در هر فصل از سال گرافیک بازی متناسب با آن فصل تغییر می کند.
این بازی در سال ۱۳۹۶ به صورت کاملا رایگان برای موبایل های اندرویدی منتشر شد و بعد از استقبال و همچنین درخواست کاربران، مهر ماه سال ۱۳۹۷ روی سیب اپ برای پلتفرم iOS قرار گرفت تا کاربران علاقه مند آیفون نیز از این تجربه بی بهره نمانند. به دلیل شرایط ایران و تحریم ها انتشار نسخه iOS برای توسعه دهندگان همواره چالش های زیادی به همراه داشته که در آن زمان، سیب اپ تا حدی این مشکلات را حل کرده بود. در ادامه می توانید بیانیه ی استودیوی اردیبهشت را پیرامون انتشار این بازی در اپ استور مطالعه کنید:
طی ۴ ماه نخست انتشار، بازی کلماتیک که تنها نمونه فارسی شایسته در سیب اپ محسوب می شد، توانست بیش از ۱۸۰ هزار کاربر را روی آیفون جذب کند، اما طولی نکشید که در بهمن ماه سال ۹۷ پس از اعمال محدودیت های جدید شرکت اپل که البته مربوط به تحریم ها نمی شد اما چون برنامه های ایرانی در اپ استور نبود، برنامه های سیب اپ غیرفعال شدند و یک شبه تمام کاربران آی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری