مسکو - ایرنا- به دنبال فراخوان مخالفان دولت روسیه برای اعتراض به دستگیری و حبس الکسی ناوالنی فعال سیاسی مخالف دولت، صدها در چندین شهر روسیه اقدام به برپایی تظاهرات کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های روسی ازجمله راشا تودی، اسپوتنیک، تاس  تا این ساعت از روز شنبه بیشتر اعتراضات در شهرهای شرق روسیه برگزار شده است که در آن منطقه شب فرا رسیده است.
خبرگزاری اسپوتنیک نیز گزارش داد در تظاهرات غیرقانونی در میدان پوشکینسکایا در مرکز مسکو تعدادی دستگیر شدند بر اساس این گزارش افرادی که چهره خود را به طور کامل پوشانده اند توسط مامورین پلیس بازداشت می شوند.  
نیروهای پلیس به شرکت کنندگان هشدار می دهند از ماسک استفاده کرده و فاصله اجتماعی را رعایت کنند.
وزارت کشور روسیه هم اعلام کرد حدود ۴ هزار نفر در تظاهرات غیرقانونی در مرکز مسکو شرکت کرده اند.
روز گذشته مقامهای روسیه ازجمله سرگئی سابیانین شهردار مسکو از مردم خواست تا در اعتراضات خیابانی غیرقانونی شرکت نکنند و به فرزندان زیر سن قانونی اجازه ندهند در این اعتراضات غیرمجاز شرکت کنند.  
ماموران امنیتی الکسی ناوالنی فعال مخالف دولت روسیه را هفته گذشته در فرودگاه مسکو بازداشت کردند و به حکم دادگاه تا تعیین تکلیف وی، یک ماه در بازداشت بسر خواهد برد ...
  سازمان اجرای احکام قضایی روسیه  هم در بیانیه ای اعلام کرد که ناوالنی در بازگشت از آلمان در فرودگاه شرمتووای مسکو بازداشت شد.
در این  بیانیه آمده است که در فرودگاه شرمتووا، ماموران سازمان اجرای احکام قضایی روسیه، ناوالنی متهم به ارتکاب جرم کیفری را که از روز ۲۹ ماه دسامبر سال ۲۰۲۰ تحت پیگرد قضایی قرار داشت،  دستگیر کردند.
در بیانیه آمده است، دادگاه مسکو سرنوشت ناوالنی را تعیین خواهد کرد و تا صدور حکم دادگاه وی در بازداشت بسر خواهد برد.  
کمیته پیگیری قضایی روسیه به تازگی  «الکسی ناوالنی» فعال ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار