در حالی برخی جریان ها با انتساب خود به اهل سنت، مدعی اند زیارت قبور، اشکال شرعی دارد که علمای اهل سنت به صراحت این ادعا را رد کرده و حتی خودشان به زیارت اهل بیت(علیهم السلام) می روند.

به گزارش مشرق ، هر ساله با نزدیک شدن اربعین حسینی، خیل عظیم عاشقان اباعبدالله الحسین (علیه السلام) از نقاط مختلف دنیا، برای تجدید پیمان با اباعبدالله الحسین(علیه السلام) و نشان دادن قدرت مسلمانان راهی کربلا می شوند.
این همایش عظیم مسلمانان، برای کسانی که به دنبال تفرقه اندازی میان امت اسلام اند، گران تمام شده و هر ساله با پخش برنامه های مختلف در رسانه های خود و به خصوص رسانه های سعودی و وهابی، سعی می کنند با مطرح کردن شبهه های قدیمی، مثلا مسلمانان را از حضور در این راهپیمایی منصرف کنند.
بیشتر بخوانید:
ماموستا عابد نقیبی، امام جمعه اهل سنت و رئیس شورای افتای سقز در واکنش به این شبهه ها گفت: «پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) می فرمایند "من زارنی فی مماتی فکانما زارنی فی حیاتی؛ هرکسی، مرا پس از مرگ زیارت کند، گویی مرا در زمان حیات زیارت کرده است." این حدیث پیامبر بزرگوار اسلام، یک حدیث کاملا صحیح است و تمام علمای اهل سنت این حدیث را صحیح می دانند و این شامل تمام خانواده و اهل بیت پیامبر هم می شود.»
این عالم اهل سنت در ادامه افزود: « با توجه به استناد این حدیث پیامبر و احادیث دیگر که ما منابع زیادی داریم که علمای بزرگ اسلام تاکید زیادی به زیارت داشتند؛ به هر حال ما اهل سنت هم کاملا به این بحث زیارت اعتقاد داریم و کسانی هم که به این زیارت اعتقاد ندارند از اهل سنت نیستند. ما هم در فضای مجازی و هم در کتاب ها دیده ایم که افرادی خودشان را منتسب می کنند به اهل سنت که به زیارت قبور اعتقاد ندارند. اینها یک تفکر خارج از تفکر حضرت امام شافعی و خارج از این ۴ مذهب را دارند. این سخن (نهی از زیارت) استنباط این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار