بهره برداری از ۲ طرح روستا یی در گچساران

واحد مرکزی خبر جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۴
مجتمع آبرسانی و سایت تلفن همراه روستاهای نازمکان و شامبراکان شهرستان گچساران به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، با حضور نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلام، معاون عمرانی استاندار و برخی از مسئولان استانی وشهرستانی مجتمع آبرسانی نازمکان و سایت تلفن همراه روستای شامبراکان به بهره برداری رسیدند.
غلامرضا تاجگردون با بیان اینکه با اجرای طرح آبرسانی آب پایدار چندین روستا تامین شد گفت:کار احداث مجتمع آبرسانی نازمکان از یک سال گذشته آغاز و از دو محل کمک بنیاد برکت و صندوق توسعه ملی تامین اعتبار شد.
تاجگردون افزود: علاوه بر مجتمع آبرسانی نازمکان طرح سایت تلفن همراه در روستای شامبرکان که سال ها متوقف بود هم به بهره برداری رسید و همه روستاهای نزدیک به این سایت سرویس دهی خواهند شد.
معاون عمرانی استاندار نیز با اشاره به ساخت 18 مجتمع آبرسانی روستایی در استان افزود: در سه شهرستان گچساران، بویر احمد و کهگیلویه بیشترین طرح مجتمع های آبرسانی روستایی در حال اجرا هستند و یا به بهره برداری رسیده اند.
فیلی گفت: 85 درصد از روستاهای استان تحت پوشش مجتمع های آبرسانی قرار دارند و امیدواریم بتوانیم با احداث مجتمع های آبرسانی جمعیت بیشتری از روستاهای استان را تحت پوش آب پایدار قرار بدهیم.
خوان پایه فرماندار گچساران نیز گفت: تعداد هشت روستا با جمعیتی بیش از یک هزار و 500 نفر از مزایای این دو طرح بهره مند خواهند شد.
امیری مدیر عامل مخابرات استان هم گفت: در برنامه آتی شرکت مخابرات است که روستاهای آرو،شامبراکان و روستاهای اطراف را به تکنولوژی اینترنت فور(4)جی مجهز کند.
پاسره مدیر عامل آبفای روستایی استان هم گفت: مجتمع آبرسانی نازمکان دارای یک حلقه چاه عمیق، دو منبع ذخیره آب 600 متر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار