مدیر تئاتر مستقل تهران اعلام کرد، با توجه به مشکلات پیش آمده ی ناشی از شیوع کرونا و نبود حمایت های لازم این کمپانی و تماشاخانه آن تعطیل شد.

مصطفا کوشکی در یادداشتی که در اختیار ایسنا قرار داده، از تصمیم به تعطیلی کمپانی و تماشاخانه تئاتر مستقل تهران که فعالیتی متمایز از دیگر تماشاخانه های خصوصی داشت و در چند سال گذشته یکی از پرمخاطب ترین سالن های تئاتری تهران بود، خبر داده است.
او در این یادداشت نوشته است:
«لطفا برای تئاتر مستقل تهران ابراز تأسف نکنید
من مصطفا کوشکی، کارگردان و مدیر «تئاتر مستقل تهران» این یادداشت را به تاریخ ۱۰ آبان ۱۳۹۹ در اختیار خبرگزاری ایسنا قرار می دهم با هدف ثبت در حافظه تاریخی رسانه ها و مطبوعات که سندی باشد در بین برگ های کتاب قطور تعطیلی و توقف اماکن فرهنگی - هنری کشور.
«تئاتر مستقل تهران» در سال های آغازین دهه ۹۰ با تمام کمبودها و سختی ها بنا شد و این تازه سرآغاز راه و حداقل کوشش ما بود برای جامه عمل پوشاندن به رویای تاسیس کمپانی (شرکت/مؤسسه) تئاتر در ایران، آن هم پس از چندین دهه ممانعت و رخوت؛ تا امکان و مجالی باشد که هر گروه تئاتر فعال، مکانی در اختیار داشته باشد که بتواند تمرین کند، داشته هایش را آموزش بدهد و تجربیاتش را به اجرا درآورد.
خوشبختانه کمپانی «تئاتر مستقل تهران» به این مهم دست یافت، چندسال تجربه اندوخت و با وجود تمام کاستی ها و ناملایمات راه را برای گروه های دیگر نیز هموار ساخت. اما متاسفانه امروز در ماه های پایانی قرن، باید اعلام کنیم به دلیل عدم حمایت و سنگ اندازی های فراوانِ بدخواهان، سرنوشت تاریخی تئاترهای خصوصی پیشرو ایران در ابتدای قرن، بار دیگر رخ نشان داده، گریبان گیر شده و این کمپانی جز تعطیلی امکانی پیش روی خود نمی بیند.
اینکه چه عزمی وجود داشت که شکل گیری اصولی کمپانی های تئاتر در ایران به ثمر ننشیند ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار