رئیس کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد مقابله با کرونا از احتمال انسداد جاده های بین شهری خبر داد و از تمام مردم ایران خواست چنانچه به سفر رفته اند، هرچه سریع تر به محل سکونت خود بازگردند.

حسین ذوالفقاری، رئیس کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا در راستای اجرای طرح قطع زنجیره انتقال بیماری از مسافران نوروزی درخواست کرد هرچه زودتر به محل سکونت خود بازگردند. رئیس ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا، صبح امروز (پنجشنبه ۷ فروردین) در نشست خبری با بیان جزئیاتی از طرح فاصله گذاری اجتماعی، اظهار داشت: 
شاهد هستیم کشورهای مختلف در جهت مقابله با کرونا براساس فرهنگ جامعه، تصمیمات مختلفی گرفتند. برخی کشورها تصمیمات سخت و حداکثری انجام دادند و برخی تصمیمات ایجابی اخذ کردند. در کشور ما نیز در این مدت اقدامات گسترده ای برای پیشگیری و درمان صورت گرفته است و عده ای از عزیزان ما در بخش درمان، در این راه به شهادت رسیدند. 
طرح مشارکت مردم در کمیته اجتماعی-انتظامی مطرح و در ستاد ملی به تصویب رسید. امیدواریم که این طرح به خوبی انجام شود. در طول این مدت اکثر مردم به توصیه ها توجه کردند ولی تعدادی، مسئله را جدی نگرفتند. به طبع مردم مطالباتی از مسئولان دارند تا قاطعیت بیشتری برای کنترل ها صورت گیرد تا زنجیره بیماری قطع شود. اگر زنجیره قطع نشود، نمی توانیم به این بیماری فائق آییم. باتوجه به اینکه روند این بیماری نشان می دهد که ما هنوز به قله این بیماری نرسیدیم به طبع باید تمامی تلاش خود را برای قطع هرچه سریع تر این زنجیره اعمال کنیم.
 طرح شامل تشدید محدودیت هایی در اردوها و شهرها خواهد بود. کسانی که قصد سفر دارند باید سفر خود را لغو کنند؛ چون در این طرح این طور دیده شده که تنها افراد ساکن در یک شهر اجازه ورود به یک شهر را دارند و حداکثر امکان عبور از کنار گذر شهر را خواهند داشت. کسانی که هم اکنون در سفر هستند هرچه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار