بی‌توجهی به نیروهای توانمند با نادیده گرفتن حقوق اساتید حق‌التدریس/ 10 مشکل اساتید حق‌‌التدریس چیست؟

لوگوی خبرگزاری آنا خبرگزاری آنا . جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ - ساعت ۱۵:۳۰
دبیر انجمن صنفی اساتید حق التدریس دانشگاه های استان تهان به تبیین 10 مشکل اساتید حق التدریس پرداخت.

سیما محمدزاده، دبیر انجمن صنفی اساتید حق التدریس دانشگاه های استان تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه صنفی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا ، با اشاره به هدررفت نیروهای فرهیخته و توانمند با نادیده گرفتن حقوق اساتید حق التدریس دانشگاه ها اظهار کرد: جامعه مدرسان حق التدریس دانشگاه های کشور به عنوان یکی از پایه های توسعه علمی کشور، اشتغال به تربیت علمی دانشجویان این مرزوبوم دارند.
وی افزود: این قشر زحمتکش از طرفی از اثرگذارترین گروه های اجتماعی، سیاسی، علمی و فرهنگی کشور بوده و از سوی دیگر، نظام اسلامی برای تحصیل و رشد و ارتقای آنان هزینه فراوانی دربخش های آموزش عالی پرداخت کرده است. اما به رغم آن هزینه ها و بدون توجه به آن نقش پررنگ، مورد کم توجهی و بی مهری قرار گرفته است.
دبیر انجمن صنفی اساتید حق التدریس دانشگاه های استان تهران با بیان اینکه با تأیید مسئولان آموزش عالی، بخش اعظم تربیت نیروی کارآمد کشور در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی برعهده استادان حق التدریس قرار گرفته است، گفت: این در حالی است که گروه مذکور در مسیر انجام وظایف شغلی خود با مشکلات عدیده ای مواجه بوده که متأسفانه با شیوع بیماری کرونا و فشارهای اقتصادی ناشی از آن، مضاعف شده است.
تبیین 10 مشکل اساتید حق التدریس
محمدزاده ادامه داد: فقدان قوانین حمایتی استخدام موجب مشکلات بسیاری برای اساتید حق التدریس شده است که می توان به «نامعلوم بودن وضعیت استخدام و عدم درج سوابق کاری و مدارک علمی بالا در جذب هیئت علمی»، «عدم امنیت شغلی و به رسمیت شناخته نشدن کار حق التدریس در دانشگاه ها به عنوان یک شغل»، «عدم برخورداری از حداقل حقوق و مزایای شغلی؛ برای مثال ساعتی حدود 18 هزار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار