مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران گفت: در مقایسه با سایر استان های کشور این استان فقیرترین در برخورداری از زیرساخت های فرهنگی است.

به گزارش ایرنا، احد جاودانی روز دوشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی پیشوا گفت: به تبع کمبود امکانات فرهنگی در تهران، زیرساخت های فرهنگی شهرستان پیشوا نیز بسیار ضعیف است به گونه ای که جوابگوی فعالان عرصه فرهنگ و هنر منطقه نیست.
وی تصریح کرد: با توجه به شرایط موجود، تلاش می شود تا با ارتقاء امکانات فرهنگی اماکن موجود در پیشوا، بخشی از نیازهای هنرمندان برطرف شود.
جاودانی با اشاره به میزبانی شهرستان پیشوا از مرقد مطهر امامزاده جعفربن موسی الکاظم(ع) برادر بلافصل امام رضا(ع) گفت:با توجه به درخواست مسوولان شهرستان، همایش ملی بزرگداشت امامزاده جعفر(ع) در پیشوا برگزار می شود و برای برگزاری با شکوه آن به همراهی کلیه دستگاه ها به ویژه شهرداری های نیاز است.
وی گفت: فرماندار و امام جمعه پیشوا در سال ۹۷ و جلسه شورای فرهنگ عمومی استان درخواست داشتند تا یک روز در تقویم به نام امامزاده جعفر(ع) نامگذاری و همچنین دبیرخانه دائمی قیام ۱۵ خرداد در شهرستان راه اندازی شود که تلاش می کنیم هر دو خواسته تحقق یابد.
هویت پیشوا دستخوش تغییر نشود
نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک نیز در این جلسه گفت: امامزاده جعفر(ع) و قیام ۱۵ خرداد شناسنامه پیشوا هستند و باید آنها را به عنوان سرمایه مذهبی و ملی و هویت پیشوا حفظ کرد و نباید آن را دستخوش تغییر قرار داد.
حسین نوش آبادی افزود: از آنجایی که شورای فرهنگ عمومی یک نهاد فرادستی و دارای سازوکاری بسیار مهم است و ۴ وزیر و بیش از ۲۰ سازمان و نهاد در آن عضو هستند، رهبر معظم انقلاب انتظار عملکرد بهتری از این شورا در سطوح مختلف کشوری، استانی و شهرستانی دارند.
وی تصریح کرد: دغدغه امروز رهبری موضوع ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار