یزد- ایرنا - نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد گفت: توسعه صنعت گردشگری و بهره گیری از ظرفیت های فرهنگی و اجتماعی آن در رونق تولید و اشتغال بسیار ضروری است که باید با رعایت اصالت فرهنگی استان که به دارالعباده بودن معروف است، صورت گیرد .

آیت الله محمد رضا ناصری یزدی عصر پنجشنبه در جلسه شورای اداری که با حضور رییس قوه قضاییه در سالن شهید بهشتی دادگستری یزد برگزار شد افزود: توسعه گردشگری ضروری است ولی باید مسائل فرهنگی و دینی فراموش نشود.
وی یاد و خاطره شهدای جبهه مقاومت را گرامی داشت و ادامه داد: مردم در شهادت سلیمانی نشان دادند که دین، اعتقادات و اخلاص نزد خدا ارزشی بالاتر از همه سرمایه های مادی دارد و خداوند به مردان مخلص چقدر عنایت می کند.
امام جمعه یزد تاکید کرد: افرادی که در راه دین و ارزش های الهی و انقلابی حرکت کنند و دین را فدای دنیا نکنند و خود را فدای دین، خدا و ولایت کنند، حضرت حق به آنها عزت و افتخار می دهد.
ناصری یزدی با اشاره به اینکه ِیزد، جوانان با استعدادی دارد و از نظر علمی و دینی سوابق خوبی هم دارند و در بخش های مختلف ، ظرفیت رشد بسیار بالایی در استان وجود دارد اما باید از استعدادهای آنها در مسیر تقویت دین استفاده شود.
وی از اینکه برخی استادان دانشگاه زمینه را برای فرار مغزها فراهم و جوانان را به مهاجرت تشویق می کنند انتقاد کرد و اظهار داشت: نگاه تک بعدی به مسائل صحح نیست و باید نگاه ویژه به مسائل دینی، فرهنگی و معنوی را مدنظر قرار داد.
نماینده ولی فقیه در استان به مساله کمبود آب در یزد اشاره کرد و گفت: عزیزان ما در اصفهان معتقدند که آب زاینده رود منحصر به این استان است و نباید از آن خارج شود و از نظر شرعی به یزد ایراد وارد می کنند اما زمانی که شیخ بهایی تقسیم و برنامه ریزی در مورد آب کرده بود، شرایط فرق داشت با اینکه آبی که به یزد می رسد، آبی است که کارون به این استان می آید ، بنابراین شبهه ای که وارد شده موضوعی نیست که بتوان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار