تکمیل خطوط متروی تهران همواره یکی از دغدغه های اصلی شهرداران و شهروندان تهرانی است. به منظور بررسی آخرین وضعیت ایستگاه های خط ۶ و ۷ مترو، به سراغ مدیرعامل شرکت مترو رفتیم.
به گزارش تین نیوز به نقل از دنیای اقتصاد، در ادامه مصاحبه با علی امام را مطالعه می کنید.
درحال حاضر چه تعداد پروژه در دست افتتاح دارید؟
در برنامه ریزی های انجام شده برای ۶ ماه دوم سال ۹۸، بخش عمده فعالیت های ما برای تکمیل خطوط ۶ و ۷ خواهد بود. در خط ۷ تا پایان سال به طور متوسط افتتاح یک ایستگاه در ماه را در دستور کار داریم. اتفاقی که پیگیر هستیم در خط ۶ بیفتد این است که در بخش میانی خط (حدفاصل ایستگاه های تربیت مدرس تا شهید ستاری) ۶ ایستگاه را تا پایان سال تکمیل کنیم؛ اما افتتاح آن به اوایل سال آینده موکول خواهد شد.
همچنین ۱۰ کیلومتر جنوبی این خط (حدفاصل دولت آباد تا میدان امام حسین) را در ماه های گذشته به بهره برداری رساندیم. در کنار این اتفاق درحال برنامه ریزی برای تکمیل و بهره برداری از سه ایستگاه در ۹ کیلومتر جنوبی (حدفاصل میدان شهدا تا دولت آباد) هستیم که این سه ایستگاه تا خرداد سال ۹۹ به طول خواهد انجامید.
در خط سه نیز که سال های پیش به بهره برداری رسیده، ایستگاه اقدسیه هنوز راه اندازی نشده است. امیدواریم در صورت تامین منابع لازم این تنها ایستگاه باقی مانده خط سه هم به افتتاح برسد.البته پست های برق تکمیل نشده ای را هم در خطوط سه و چهار داریم که تا دو الی سه ماه آینده وارد مدار خواهند شد.
در مورد ایستگاه های عبوری چه مشکلی باعث جلوگیری از بهره برداری از آنها شده است؟
مشکلات این ایستگاه ها در خطوط ۶ و ۷ مقداری متفاوت است. در خط شش عمده کارهای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار