رئیس بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به اینکه آمادگی ارائه خدمات به مبتلایان به ویروس کرونا وجود دارد گفت: این بیمارستان خط مقدم جبهه مقابله با کروناست.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، ولایتی رئیس بیمارستان مسیح دانشوری در نشست خبری که روز دوشنبه 5 اسفندماه برگزار شد با تشریح اقدامات بیمارستان مسیح دانشوری برای مقابله با کرونا، اظهار کرد: ویروس کرونا که اخیرا در کشور چین شیوع پیدا کرده، یک نوع بیماری عفونتی تنفسی محسوب می شود که به سرعت شیوع پیدا می کند و موجب می شود که از مرزها به کشورهای دیگر برود و علت آن به دلیل تردد از چین به روسیه و کشورهای اطراف ایران است .
رئیس بیمارستان مسیح دانشوری افزود: احتمال این که پزشکان بتوانند در داخل مرز کشورها، این ویروس را کنترل کنند تا به سایر نقاط دنیا نرود، وجود ندارد و بسیار سریع در دنیا شیوع پیدا می کند. در ایران به تازگی این ویروس مشاهده شده که خوشبختانه با مدیریت وزیر بهداشت به سرعت تدارکات لازم مهیا شده و در حال حاضر آمادگی لازم برای مقابله با کرونا در کشور وجود دارد.
ولایتی عنوان کرد: با کمک وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی کشور برای مقابله با ویروس کرونا اقدامات خیلی خوبی انجام شده و به طور خاص وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی امکانات لازم را برای مبارزه با بیماری های عفونی از جمله کرونا در اختیار دارند.
وی خاطرنشان کرد: بیمارستان مسیح دانشوری قطب درمان بیماری های عفونی و تنفسی است. کرونا با تنفس ارتباط دارد و این بیمارستان می تواند خدمات مورد نظر در مقابله با کرونا را ارائه کند. تعداد بستری های مشکوک به کرونا در بیمارستان مسیح دانشوری ۱۰۴ نفر بوده که ۵۰ درصد آنان بهبود کامل یافته و یا در حال بهبود هستند و البته بیماران سنین بالا، دیابتی و کلیوی در این نوع ویروس آسیب پذیری بیشتری دارند.
رئیس بیمارستان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار