تاکید استاندار بر مباحث تحصیلی،مهارتی و تفریحی کودکان بی سرپرست

برنا نیوز شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۷
استاندار خراسان شمالی در بازدید از مرکز کودکان بدسرپرست و بی سرپرست کوثر بر مباحث تحصیلی ، آموزشی ، تفریحی و مهارت آموزی این کودکان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، دکتر محمد علی شجاعی اظهار داشت:اتصال مرکز فوق به مراکز آموزش فنی و حرفه ای به فراخور شرایط سنی این کودکان حائز اهمیت است و مهم تر آنکه این کودکان باید در حوزه آموزش و پرورش تقویت شوند تا در فضای عملیاتی قرار گیرند.
وی افزود:اولویت این مرکز به دلیل نداشته هایش با امور خاص است لذا تمامی مطالبات آنان از جمله مباحث حقوق و بیمه ای کارکنان این مرکز، تامین وسایل ورزشی و پیگیری آموزش های فنی و حرفه ای را مورد پیگیری قرار می دهیم.
وی در ارتباط با یکی از مطالبات این مرکز مبنی بر توجه به موضوع اشتغال کارکنان آن نیز گفت:در دیداری که با رییس سازمان بهزیستی کشور داشتم وی را فردی همراه دیدم که می توانند مشکلات این حوزه را به حداقل برسانند.
شجاعی در ادامه تصریح کرد:اگر بهزیستی مجوزی برای استخدامی اخذ کرد باید کارکنان مراکز بدسرپرست و بی سرپرست نیز از آن استفاده کنند.
وی با تقدیر از هیات مدیره این مرکز که از خیران سرشناس شهرستان بجنورد هستند ، بیان کرد:همه ما وظیفه داریم نهایت تلاش خود را برای حل مشکلات چنین مراکزی داشته باشیم و سهم دولت در رفع این مشکلات مسلما خیلی زیاد است.
قبل از سخنان استاندار تعدادی از کودکان و کارکنان پیرامون مشکلات و کمبودهایشان مطالبی را بیان کردند و استاندار دستور داد رسیدگی به این مشکلات کمتر از یک هفته اجرایی شود.
شایان ذکر است در بازدید دوهفته پیش استاندار خراسان شمالی رسیدگی به تمامی مشکلات نوجوانان مرکز نگهداری وابسته به بهزیستی طی 24 ساعت رسیدگی شد.

سرخط اخبار