نگاهی به اسامی فیلم‌های جشنواره سی و نهم / تک‌واژه‌ها همچنان پرطرفدار

لوگوی خبرگزاری آنا خبرگزاری آنا . سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ساعت ۱۳:۴۱
با نگاهی به فیلم های پرتعداد جشنواره فجر امسال می توان نوعی دسته بندی از حیث تعداد واژگان یا ویژگی برجسته آنها داشت.

به گزارش خبرنگار حوزه سینمایی گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا ، چند روز پیش بود که  دبیرخانه سی و نهمین جشنواره سی و نهم اسامی فیلم های واجد شرایط حضور در جشنواره را اعلام کرد.
بر این اساس، دبیرخانه جشنواره پس از  بررسی فرم های متقاضیان شرکت در این دوره جشنواره از نظر سال تولید، دارا بودن پروانه ساخت سینمایی، ارائه نشدن فیلم در دوره گذشته جشنواره و… در نهایت ۶۲ فیلم (حدود ۵۷ درصد آثار) را از بین آثار متقاضی واجد شرایط شرکت در جشنواره سی و نهم شناخت.
 جشنواره ای با شرایط ویژه
باتوجه به محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا چگونگی برگزاری جشنواره فیلم فجر در ابهام قرار داشت. اوایل آذرماه محمدمهدی طباطبایی نژاد دبیر جشنواره سی و نهم، برگزاری این رویداد را قطعی اعلام کرد،اما چگونگی و گستره برگزاری آن را به آینده موکول نمود. درنهایت، مشخصص شد که دبیرخانه جشنواره سه شیوه برگزاری برای این رویداد در سال کرونایی طراحی کرده است.
بر این مبنا در صورت تداوم وضعیت قرمز در شهر تهران، فیلم ها فقط برای داوران به نمایش در می آیند. در سطح دوم علاوه بر داوران، اهالی رسانه، منتقدان و صاحبان آثار و عوامل فیلم نیز به تماشای آثار خواهند نشست و در صورت بهترشدن اوضاع، سالن های مردمی نیز برای نمایش آثار درنظر گرفته می شود.
 اگرچه هنوز دبیرخانه جشنواره  به صورت رسمی  اعلام نکرده که کدام یک از این سناریوهای سه گانه عملیاتی می شود، اما باتوجه به اوضاع فعلی اجرای سناریوی دوم یعنی نمایش برای اهالی رسانه و صاحبان آثار محتمل به نظر می رسد.
از سوی دیگر حذف هیات انتخاب آثار هم یکی دیگر از ویژگی های این دوره از جشنواره است. همین موضوع باعث شد تا تعداد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار
لوگوی فرتاک نیوز فرتاک نیوز .