یکی از عوامل جلوه های ویژه سریال «زیرخاکی» با بیان اینکه بازسازی خیابان انقلاب قدیم در این مجموعه سخت و هزینه بر بوده است، گفت: ما خیابان انقلاب را در سریال «زیرخاکی» با جلوه های ویژه بازسازی کردیم. یکی از اصلی ترین چالش های سریال های تاریخی بازسازی خیابان ها و معابر مطابق با آن زمان است.

به گزارش ایسنا، عرفان علی محمدی، همکار جلوه های ویژه رایانه ای سریال «زیرخاکی» درباره سختی های بازسازی معابر قدیمی و استفاده از جلوه های ویژه در این سریال گفت: در واقعیت سخت بود اینکه بخواهیم خیابان انقلاب قدیم را بازسازی کنیم. این که ماشین هایی از قدیم بگذاریم یا در و دیوار و مغازه ها را بازسازی کنیم، زمان و هزینه می خواست و وقت گیر هم بود؛ بنابراین ما این کار را به کمک جلوه های ویژه انجام دادیم.
او درباره ساخت این سریال ادامه داد: در «زیرخاکی» سعی کردیم تهران قدیم را بازسازی کنیم. خیلی از نماهای لانگ سریال را بازسازی کردیم که شبیه تهران گذشته باشد. در قسمت هایی از سریال که هنوز پخش نشده است کارهایی در حوزه جلوه های ویژه کرده ایم که مربوط به انفجار و آتش سوزی است. ما پیش از این سریال هایی مثل «مختارنامه» داشتیم که در حوزه جلوه های ویژه قوی بوده اند. ولی در سریال هایی که به زمان حال می پردازند معمولا جلوه های ویژه استفاده نمی شود.سریال «زیر خاکی» نمونه خوبی در این حوزه است. آقای سامان، دنبال استفاده از جلوه های ویژه در کارهایش است. این در سریال سازی، قدم خوبی است و به نظر می رسد در سینما هم در این حوزه اتفاق های خوبی افتاده است.
او با بیان این که در ایران معمولا پایه کار جلوه های ویژه وجود ندارد و کار را کمی مشکل می کند اظهار کرد: نسبت به کارهای دیگری که انجام داده ام نمی شود گفت کار جلوه های ویژه «سریال زیرخاکی» سخت بود اما در کل در ایران کار جلوه های ویژه سخت است. مشکلات فراوانی وجود دارد. معمولا به جلوه های ویژه بودجه عجیب و غریبی اختصاص داده نمی شود. یعنی حتی گاهی بودجه مورد نیاز هم داده نمی شود. مشکل دیگر نیروی کاری ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری