صدر اعظم اتریش به صورت تلفنی با جان کری که اخیرا به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور منتحب آمریکا در امور آب و هوایی برگزیده شده است گفتگو کرده و بازگشت آمریکا به توافق آب و هوای پاریس را خواستار شد.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، "جو بایدن"، رئیس جمهور منتخب آمریکا چند روز پیش رسما نام تعدادی از اعضای کابینه انتقالی خود را اعلام کرده و "جان کری"، وزیر امور خارجه دولت اوباما را به عنوان نماینده ویژه خود در امور آب و هوایی برگزید.
به گزارش روزنامه "کرونن سایتونگ" اتریش ، "جان کری" روز چهارشنبه تلفنی با "سباستین کورتس"، صدر اعظم اتریش صحبت کرد. کورتس به جان کری بازگشت به کابینه ایالات متحده را تبریک گفته و همکاری های تنگاتنگ بیشتر با تین کشور را درخواست کرد.
یک سخنگوی دولت اتریش اعلام رد که کورتس در این گفتگوی تلفنی اظهار داشت: من مشتاقانه منتظر همکاری های تنگاتنگ بیشتر با جان کری هستم که وی را از دوران مسئولیت وزارت امور خارجه در اتریش و اقامت های زیادی که در کشور ما داشته می شناسم.
صدر اعظم اتریش همچنین اظهار داشت: دگرگونی های آب و هوایی از بزرگترین چالش های جهانی است. دولت فدرال اتریش و اتحادیه اروپا گام های مهمی را در راستای اهداف آب و هوایی بزرگ خود بر می دارند. البته ما تنها مشترکا با آمریکا و چین می توانیم در این راستا موفق عمل کنیم.
کورتس این مسئله را مهم ارزیابی کرد که ایالات متحده بار دیگر به توافق آب و هوای پاریس وارد شود و اقدامات بیشتری در این راستا انجام دهد.
بایدن خواستار اتحاد مردم آمریکا برای مقابله با کرونا شد
بشار الجعفری: آمریکایی ها در سوریه مشغول کشف طلا هستند
از دیگر موضوعات مذاکرات تلفنی کورتس و جان کری مسئله مبارزه مشترک با بیماری کرونا و مناسبات دو جانبه بین اتریش و ایالات متحده بود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار