غربالگری مادران

لوگوی خبر آنلاین خبر آنلاین . سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ساعت ۱۵:۱۴
بسیاری آرزوی بچه دار شدن را هر روز در سر می پرورانند. آن ها عاشقانه دوست دارند کودکی را از نوزادی تا بزرگسالی همراهی کنند. اما بچه دار شدن مانند هر کار مهم دیگری احتیاج به مسئولیت پذیری، برنامه ریزی و مراقبت های خاص دارد. یکی از مهم ترین کار ها غربالگری در دوران بارداری مادر است.

با ما، در این مقاله همراه باشید تا کلیه مراحل غربالگری مادران در دوران بارداری را تشریح کنیم.
چکاپ قبل از بارداری
پیشگیری بهتر از هرگونه درمانی است. چکاپ پیش از بارداری نیز از این قاعده مستثنی نیست. پیش از بچه دار شدن و انجام هر کاری والدین باید لیستی از آزمایش های مخصوص را انجام دهند. مادر نقش ویژه ای در این فرآیند دارد. مادران محترم باید مجموعه ای از آزمایش ­ها را انجام دهند تا از صحت و سلامت و آمادگی خود برای بارداری مطمئن شوند. برخی از این آزمایشات عبارتند از: کم خونی، تیروئید، قند خون، انواع عفونت و ... .
غربالگری سه ماه اول بارداری
پس از گذراندن مراحل اولیه و تایید گرفتن، والدین می توانند اقدام به فرزند آوری کنند. دور بعدی غربالگری مادران در دوران سه ماه اول بارداری متوجه آن ها می­شود. این غربالگری معمولا بین هفته های 11 و 14 بارداری برای مادر تجویز می­شود. آزمایشات سه ماه اول عبارتند از یک آزمایش خون و سونوگرافی NT. یکی از مهم ترین بخش های بارداری غربالگری سه ماه اول است. چراکه در این دوره جواب آزمایش اهمیت به سزایی داشته و به سه دسته کم خطر، خطر متوسط و پر خطر تقسیم می­شوند.
غربالگری سه ماه دوم بارداری
دو دسته از افراد باید برای غربالگری سه ماه دوم کاندید شوند. مادرانی که غربالگری سه ماه اول را پشت گوش انداخته اند. مادرانی که نتیجه تست دوره قبل آن ها پرخطر بوده است. این مورد معمولا بین هفته های 15 تا 20 بارداری انجام می شود. اما پزشکان توصیه می کنند بین هفته های 15 تا 18 صورت گیرد. " های طب " سامانه پزشکی الکترونیکی غیرحضوری کلیه مراحل غربالگری را برای مادران در محل انجام می­دهد. " های طب " با شعار سلامتی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار
پنبه زن
پنبه زن
لوگوی شبکه خبر شبکه خبر .