ریگی ملودرامی عاشقانه در سیستان و بلوچستان می سازد

خبر آنلاین جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۵
فیلمبرداری فیلم سینمایی «لیپار» نخستین اثر حسین ریگی به عنوان نخستین فیلم استان سیستان و بلوچستان که توسط یک کارگردان بومی ساخته می شود، با طی کردن آخرین مراحل پیش تولید به زودی آغاز می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ، حسین ریگی در خصوص ساخت این اثر و ویژگی های آن گفت: پیرو نشست های مشترکی که با حضور مدیران ارشد استان سیستان و بلوچستان در بنیاد سینمایی فارابی برای تولید فیلم های سینمایی با رویکرد صحیح به این منطقه برگزار شد، طرح اولیه فیلمنامه «لیپار» به این بنیاد ارائه شد که پس از بررسی و موافقت با ایده اولیه، با همکاری گروه خلاق طراحی فیلمنامه بنیاد سینمایی فارابی، تیم فیلمنامه نویسی شکل گرفت و طی یک سفر ده روزه به منطقه سیستان و بلوچستان و به ویژه شهر چابهار، به فیلمنامه اولیه رسیدیم و در ادامه، نسخه تکمیلی تایید شد و بنیاد سینمایی فارابی برای مشارکت در ساخت پروژه آمادگی خود را اعلام کرد.
ریگی درباره قصه «لیپار» گفت: این فیلم یک ملودرام اجتماعی با رگه هایی عاشقانه بوده و خط اصلی فیلم درباره پنج نوجوان است که در یک موقعیت خاص قرار می گیرند. ضمن اینکه تلاش کرده ایم چه در مراحل نگارش فیلمنامه و چه در مراحل ساخت نگاه متفاوتی از استان سیستان و بلوچستان و مردمانش را ارائه کنیم. متاسفانه اکثر فیلم هایی که درباره این استان ساخته شده یا به بحث مواد مخدر پرداخته اند و یا به اشرار، فقر و... اشاره کردند و تاکنون فیلمی که به چهره اصلی زیست بوم سیستان و بلوچستان و مهمان نوازی، تاریخ، جغرافیا و شاخصه های اجتماعی این استان پرداخته باشد، ساخته نشده و به جرات می توانم بگویم سینمای ایران متاسفانه صرفاً به نکات منفی که شاید پنج درصد استان را شامل شود پرداخته و از ۹۵ درصد ظرفیت های محتوایی و فرهنگی مثبت منطقه غافل مانده است. بخشی از این ماجرا به عدم شناخت برمی گردد و بخشی به نبود تحقیق و این مساله باعث شده تا چهره اصلی این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار