کمیسیون تلفیق با پرداخت یارانه نقدی دوسطحی موافقت کرد

لوگوی ایرنا ایرنا . دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ساعت ۱۲:۲۹
تهران- ایرنا-سخنگوی کمیسیون تلفیق از پرداخت دوسطحی یارانه نقدی خبر داد و گفت: مقرر شد تا ۵۸ میلیون نفر یک رقم یارانه دریافت کنند و به بقیه شهروندان با سقف کمتری یارانه نقدی تعلق بگیرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «رحیم زارع» روز دوشنبه در نشست خبری از مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه برای پرداخت یارانه نقدی در دو سطح خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون مقرر شد ۵۸ میلیون نفر از مردم یک یارانه دریافت کنند و مازاد این تعداد مبلغ کمتری یارانه به آنها تعلق بگیرد.
 زارع از پرداخت یارانه تولید برای نخستین بار در کشور خبر داد و گفت: ایجاد اشتغال و یارانه سود تسهیلات در بخش های کشاورزی، مسکن، صنعت و معدن در نظر گرفته شده است.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه اظهار کرد: همچنین برای تعامل با دولت و ایجاد حدود یک میلیون ۵۰۰هزار شغل در سال آینده با وزرای مربوطه از جمله راه و شهرسازی، نفت، صنعت، معدن و تجارت نیازسنجی هایی لازم انجام شده است.
وی گفت: بر اساس تبصره ۱۴ مبلغ ۴۳۶ هزار میلیارد تومان برای منابع یارانه ها مقرر شد که از این مبلغ ۱۴.۵ درصد سهم نفت و فراوردهای نفتی را جدا خواهیم کرد.
سخنگوی کمیسیون تلفیق درباره اختصاص ۳ هزار میلیارد تومان به موضوع فرهنگی و فضای مجازی در بودجه ۱۴۰۰ گفت: در خبرها عنوان شده بود که این مبلغ فقط برای صدا و سیما است در حالی که در جداول بودجه این مبلغ به ۲۷ دستگاه فرهنگی از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تولید محتوای فرهنگی و کنترل فضای مجازی اختصاص داده شده است. از این ۲۷ دستگاه، یک دستگاه صداو سیما است که برای این نهاد حکم سیاستی داده شده است و قرار است ۳ هزار میلیارد تومان بین ۲۷ دستگاه توزیع شود.
زارع درباره اصلاح ساختار و ارتقاع شفافیت بودجه شرکت های دولتی نیز گفت: همسان سازی و انطباق سرفصل های بودجه شرکت های دولتی با سرفصل های حسابداری آنها حداقل تا پایان خردادماه هر سال ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار