روحانی: توقع دارم تیم فوتبال امید بعد از سال ها به المپیک راه پیدا کند

آفتاب نیوز شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۸
رییس جمهوری بر حضور مقتدرانه در المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو و حمایت از ورزش زنان و فوتبال ملی تاکید کرد.

آفتاب نیوز :
به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر امروز به دیدار دکتر روحانی رئیس جمهور رفت. وزیر ورزش و جوانان ضمن اراِیه گزارشی از عملکرد وزارت ورزش و جوانان در سال ۱۳۹۷ از جمله موفقیت تیم ملی فوتبال در جام جهانی، درخشش کاروان های ایران در بازی های آسیایی و پاراآسیایی، المپیک جوانان، حضور باشگاه های ایران در لیگ قهرمانان آسیا، صعود بسکتبال به جام جهانی و مقام های قهرمانی جهان و آسیایی در رشته های کشتی، ووشو، وزنه برداری، کاراته، شطرنج، تکواندو، جودو و دو و میدانی برنامه ورزش کشور را برای کسب سهمیه و حضور مقتدرانه ایران در بازی های المپیک و پارالمپیک و توسعه زیرساخت ها و تکمیل اماکن ورزشی ارائه کرد.
وی افزود: در این دیدار یک ساعته، رئیس جمهور با قدردانی از مجموعه وزارت ورزش و جوانان و دستگاه های مرتبط گفت: انتظارم حضور مقتدرانه کاروان ایران در بازهای المپیک و پارالمپیک است و افتخارات ورزشکاران و قهرمانان شادی ملی را به همراه دارد.
روحانی با ابراز رضایت از توجه و رشد ورزش زنان در مسابقات اخیر گفت: توسعه ورزش همگانی و حمایت از ورزش زنان از برنامه های مهم دولت تدبیر وامید است و تاکید من استمرار و تقویت این مسیر برای این دو بخش است.
رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: موفقیت های همه قهرمانان موجب شادکامی و اعتلای نام ایران عزیز در نزد جهانیان است و رشته هایی مانند کشتی، وزنه برداری و تکواندو و کاراته در المپیک آینده وظیفه مهمی پیش رو دارند و انتظار مدال های خوش رنگ را از آنها داریم.
روحانی موفقیت های فوتبال و تیم های باشگاههای ایران را هم در عرصه رقابت های جهانی و آسیایی مورد توجه قرار داد و ...