نماینده مجلس: فقط رئیس جمهور مخالفت اجرای کوپن الکترونیک است

پول نیوز چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۶

پول نیوز - رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه باید کوپن پیشرفته و یا مدرن را راه اندازی کنیم اما در هیات دولت فقط شخص رئیس جمهور مخالف اجرای آن است گفت: تجربه ارز ۴۲۰۰ تومانی نباید تکرار شود و دولت باید مابه التفاوت را به مردم بدهد.
غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما گفت: بازار ارز در طول یک سال گذشته با تکان های شدیدی مواجه بود به طوری که بازار های دیگر را تحت تاثیر قرار داد ضمن اینکه در چند ماه گذشته این ثبات را احساس می کنیم.
وی با بیان اینکه نرخ ارز در حال رسیدن به ثبات است، ادامه داد: فاکتور های متعددی در این ثبات تاثیر داشتند که یکی از آن ها بازار است که تأثیر مثبتی بر ثبات بازار گذاشته است ولی مردم می دانند که اثر روانی دیگر تأثیر گذار بر بازار نیست.
وی با اشاره به اینکه قیمت ها با هم رقابت می کنند و این موضوع یکی دیگر از عوامل ایجاد ثبات است افزود: نرخ رشد حداقلی یا نوسان حداقلی قیمت ها را در یک حدی ثابت گذشته است لذا، ثبات به بازار برگشته و دیگر اثر روانی را در بازار شاهد نیستیم.
تاجگردون با اشاره به اینکه نوبخت در کمیسیون برنامه و بودجه گزارشی را ارائه داد که برخی از کالا ها مانند گوشت و دارو نباید شامل ارز ۴۲۰۰ تومانی شود گفت: باید در طول سال به تدریج ارز ۴۲۰۰ تومانی از روی برخی از کالا ها خارج شود به طوری که بدنه دولت و هم بدنه کارشناسی این مسئله را قبول دارند، وزارت تعاون این موضوع را به عنوان نمونه در خصوص گوشت انجام داده است، اما بیشترین نگرانی در خصوص دارو است.
تاجگردون با ...

سرخط اخبار