عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: مصوبه مجلس مبنی بر تامین کالاهای اساسی یا همان یارانه کالایی اکنون تبدیل به قانون شده و قانون نیز لازم الاجرا است و دولت باید آن را اجرایی کند.

سید محمدرضا میرتاج الدینی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره قانون تأمین کالاهای اساسی اظهار داشت: ما در این قانون تلاش کردیم که از اقشار مختلف جامعه در این وضعیت دشوار اقتصادی قرار دارند، حمایت کنیم.
وی افزود: برخی از اقشار جامعه، دارای درآمدهای ثابت هستند اما هزینه های زندگی چند برابر شده است بنابراین برای حمایت معیشتی از آنان طرح تأمین کالاهای اساسی را در مجلس تصویب کردیم که با تائید شورای نگهبان به قانون تبدیل شد. 
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به گفت و شنود ها در کمیسیون متبوعش درباره طرح یارانه کالایی با حضور نمایندگان دولت، تصریح کرد: ما در جلسات کمیسیون برای بررسی این طرح نیز جامعه هدف را ۶۰ میلیون تعیین کرده بودیم که دولت بر ۲۰ میلیون تاکید داشت.
میرتاج الدینی تاکید کرد: اینکه الان دولت اعلام کرد که می خواهد به ۳۰ میلیون نفر از اقشار ضعیف جامعه تا آخر سال ۱۰۰ هزار تومان یارانه بدهد امر مبارکی است و ما از آن استقبال می کنیم. اینکه طرح مجلس (قانون تامین کالاهای اساسی) باعث شد که دولت اقشار ضعیف جامعه را تحت حمایت قرار دهد،  ما را خرسند می کند.
وی با بیان اینکه مجلس و دولت در هدف مشترک هستند، اذعان کرد: دولت به جای اینکه با مجلس هماهنگ شود و کار را بزرگتر ببیند، فقط یک گوشه کار را گرفت. دولت برای طرح مجلس (قانون تامین کالاهای اساسی) همواره تاکید داشت که منابع مالی ندارد پس برای واریز صد هزار تومان برای ۳۰ میلیون نفر از کجا منابع آورد؟
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: اگر بودجه به دولت این مجوز را داده که برای یارانه به اقشار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار