سردار «هادی شیرزاد» رئیس اینترپل تهران درباره آخرین وضعیت مربوط به انتقال جسد «غلامرضا منصوری» از رومانی به ایران و مساله استرداد مجرمان گفت وگوی ویژه با شبکه خبری العالم انجام داده است.

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، رئیس اینترپل تهران درباره آخرین اخبار مربوط به پرونده غلامرضا منصوری که جسد وی اخیراً در رومانی پیدا شده، گفت که دادستان کل ایران در مکاتبه ای با دادستان کل رومانی، مدارک و اسناد هویتی (منصوری) و ارسال هیئتی به ریاست اینترپل به رومانی را درخواست کرده بود.
سردار «هادی شیرزاد» رئیس اینترپل تهران درباره آخرین وضعیت مربوط به انتقال جسد «غلامرضا منصوری» از رومانی به ایران و مساله استرداد مجرمان گفت وگوی ویژه با شبکه خبری العالم در برنامه «من طهران» انجام داده که مشروح آن در ذیل آمده است:
آخرین اخبار مربوط به پرونده غلامرضا منصوری که جسد وی اخیراً در رومانی پیدا شد، چیست؟
آخرین اتفاق رسمی که در این باره اتفاق افتاده، مکاتبه ای است که دادستان کل ایران با دادستان کل بخارست داشته است که در این مکاتبه مدارک و اسناد هویتی (منصوری) و ارسال هیئتی به ریاست اینترپل به رومانی را درخواست کرده است. وزارت امور خارجه ایران و پلیس بین الملل نیز پیگیر این درخواست دادستانی کل ایران از رومانی هستند.
تا حالا اینترپل وارد این قضیه شده یا مجاری دیپلماتیک ایران پیگیر این قضیه بوده اند؟
پس از دستگیری و بازداشت فرد کارهای استرداد با هماهنگی قوه قضائیه انجام می گیرد و ما هم مثل وزارت امور خارجه که دستورات قوه قضائیه را پیگیری می کند، موضوعات را پیگیری می کنیم.
آیا گروه هایی از ایران برای تحقیق درباره این حادثه ارسال شده است؟
درپی دستور دادستانی محترم، ما آماده شده ایم که گروهی را برای بررسی عملیاتی اعزام کنیم و اعزام این تیم مستلزم موافقت کشور رومانی است و ما پیگیر کسب موافقت رومانی هستیم تا تیم از نزدیک به ...

سرخط اخبار