به گفته مرغداران سامانه بازارگاه هم نتوانسته مشکلات تأمین و توزیع نهاده های دام و طیور را رفع کند.

این روزها اخبار متعدد و متفاوتی از صنعت طیور می شنویم.
گاهی معدوم شدن جوجه های یک روزه احساسات انسانی ما را جریحه دار می کند و گاهی افزایش قیمت مرغ منجر به نگرانی و گلایه مردم می شود.
اما فروش نهاده های دامی دولتی به قیمت آزاد در بازار آزاد گویا این روزها به یکی از کسب و کارهای پر سود و بی زحمت برای برخی مرغداران تبدیل شده است ولی نباید اما و اگرهای بسیار آن را فراموش کرد.
حال و روز بد بازار گوشت مرغ ، افزایش ناگهانی قیمت طی چند روز موجب شد تا شرایط ملتهبی در بازار ایجاد کند.
البته نمی توان شیوع ویروس کرونا را بر شرایط بد بازار گوشت مرغ بی تاثیر دانست زیرا که منجر به دودلی تولیدکنندگان مرغ و مرغداران برای جوجه ریزی و تولید مرغ شده است و این مهم موجب کاهش تولیدگوشت مرغ و به تبع آن کاهش عرضه در مقابل افزایش تقاضا را ایجاد کرد که همزمان با باز شدن بخش های پر مصرف مانند گردشگری همراه بود.
فارغ از مسائل حاشیه ای افزایش قیمت مرغ و التهابات این بازار ، موضوعی پیش آمده که گویا از چشم بسیاری دور مانده است به همین منظور تحقیقات میدانی خود را از مرغداری های کهگیلویه و بویراحمد و استان فارس ( قطب تولید گوشت مرغ) آغاز کردیم.
ورود بازار آزاد به چرخه خوراک طیور؛
ابتدا فکر می کردم موضوع بسیار ساده است اما با یکی از تولید کنندگان جوجه هم کلام شدم که می گفت: او فروش سهمیه دان مرغ و سویا را در بازار آزاد تایید کرد و علت آن را دردسر های بازار مرغ دانست.
دیگر تولید کننده مرغ هم با بیان اینکه مرغداری شغلی پردردسر و هزینه بر است گفت: هزینه انرژی، کارگران، هزینه های سالن ها از یک طرف و شیوع ویروس کرونا در روزهای اخیر و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار