سرپرست معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران از ابتلای حدود 70 نفر از کارکنان مترو، رانندگان اتوبوس و تاکسی در پایتخت خبر داد و گفت: طرح ترافیک در تهران حذف نمی شود.

یوسف حجت سرپرست معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران در گفت وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، در مورد اجرای طرح ترافیک در پایتخت با توجه به شیوع کرونا اظهار داشت: برخی از کارشناسان و حتی مردم معتقدند که باید طرح ترافیک حذف شود و دفعه دیگر نظری کاملاً مخالف داشته و درخواست دارند که به هیچ عنوان این طرح تغییر نکند و یا حذف نشود.
وی افزود: من نیز مخالف حذف طرح ترافیک به دلیل شیوع کرونا هستم چرا که به نظرم این موضوع به معنای تشویق مردم برای تردد در سطح شهر است.
حجت تصریح کرد: طرح ترافیک از 16 فروردین صد درصد اجرا می شود و بنایی بر حذف آن نیست.
سرپرست معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران در مورد آمار مسافران حمل ونقل عمومی، اظهار داشت: نسبت به مدت مشابه سال پیش 60 تا 80 درصد تعداد مسافران مترو و اتوبوس کاهش یافته و این آمار نسبت به حداکثر مسافران در سال 98، حدود 95 درصد کمتر شده است.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا شهرداری برنامه ای جهت حمایت از رانندگان تاکسی و یا رانندگان اتوبوس های بخش خصوصی دارد یا خیر، گفت: ما اعتبار و بودجه ای در این زمینه نداریم، دولت باید اقداماتی را انجام دهد و ما تلاش می کنیم که این اعتبار تأمین شود چرا که رانندگان با توجه به کاهش مسافران دچار آسیب های مالی شده اند.
حجت بیان داشت: درآمد شهرداری در حمل ونقل عمومی نیز 80 درصد کاهش یافته است و درآمد حاصل از طرح ترافیک نیز نسبت به قبل بسیار کم شده و در اسفند سال 98 نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن بیش از 50 درصد کاهش یافته بود.
سرپرست معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه تردد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار