سه شرط معترضان سودانی برای پایان دادن به تحصن خود

آفتاب نیوز شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۸
نیروهای آزادی و تغییر در سودان امروز (شنبه) سه خواسته اصلی را جهت پایان دادن به تحصن مقابل مقر فرماندهی کل نیروهای مسلح مطرح کردند.

آفتاب نیوز :
به نقل از سایت شبکه خبری اسکای نیوز عربی، نیروهای آزادی و تغییر در سودان سه شرط اصلی را جهت پایان دادن به تحصن مقابل مقر فرماندهی کل نیروهای مسلح مشخص کردند. این امر چندین ساعت پس از آن صورت گرفت که عوض بن عوف، رئیس شورای نظامی انتقالی از قدرت کنار رفت و عبدالفتاح البرهان جایگزین وی شد.
نیروهای آزادی و تغییر همچنین خواستار تضمین روند انتقال فوری قدرت به یک دولت مدنی انتقالی شدند که این امر از طریق شورای رهبری گروه های آزادی و تغییر صورت بگیرد و همچنین هرگونه تصمیمات خودسرانه که نه به نمایندگی از گروه های آزادی و تغییر و نه به نمایندگی از مردم اتخاذ شده است، ملغی گردد.
آنها همچنین بر لزوم برگزاری محاکمه عادلانه برای تمامی شخصیت های برجسته نظام که در جنایت ها علیه ملت دست داشته اند تاکید کردند تا این افراد به دلیل آنچه که مرتکب شده اند، بازخواست شوند.
این نیروها با صدور این بیانیه اعلام کردند که تا زمان اجرای کامل مطالبات خود به تحصن در مقابل مقر ستاد فرماندهی کل نیروهای مسلح سودان در خارطوم و دیگر شهرهای سودان ادامه می دهند.
 طبق این بیانیه، درخواست های مذکور قابل چشم پوشی نیست و کنار رفتن نظام و انتقال قدرت به یک دولت مدنی انتقالی باید فورا انجام شود.
عمر زین العابدین، رئیس کمیته سیاسی شورای انتقالی نظامی سودان اعلام کرد که این شورا با گروه های سیاسی رایزنی هایی خواهد داشت.
وزیر دفاع سودان پنجشنبه از عزل عمر البشیر خبر داد. سودان بیش از چهار ماه است که صحنه تظاهرات گسترده مردم علیه البشیر است. مردم سودان مخالفت خود را با تحویل قدرت به ارتش اعلام کرده اند.
ایسنا