چرا ادعای اصلاحات درباره «پرستو» دروغ محض بود؟

مشرق نیوز پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱:۸
سخنگوی کارگزاران درباره اقدام محمدعلی نجفی به قتل همسر دوم خود گفت: واقعیت این است که انسان های بزرگ ممکن است اشتباه های بزرگی داشته باشند.

به گزارش مشرق ، روزنامه «کیهان» در ویژه های خود نوشت:
مرعشی در گفت وگو با کارگزاران گفت: ارزیابی من این است که آقای نجفی با توجه به شرایطی که خودشان از آنها اطلاع داشتند، نباید پست شهرداری را می پذیرفتند. ما در آن زمان بنا نداشتیم در احوالات شخصی ایشان تفحص کنیم. به عقیده من مهم ترین اشتباه زندگی ایشان، پذیرش مسئولیت شهرداری تهران بود. در شرایطی که ایشان از نهادهای امنیتی هشدارهای لازم را دریافت کرده بودند.
بیشتر بخوانید:
وی می افزاید: صحبت هایی از حضور زنی در زندگی ایشان بود. خبر اولیه توسط یکی از نهادهای امنیتی مطرح شده بود، ما جلسه تشکیل دادیم و از ایشان سؤال کردیم و ایشان تکذیب کردند. ما هم تکذیبیه ایشان را مبنا قرار دادیم. ببینید! نه من، بلکه همه روی حضور ایشان در منصب قدرت اتفاق نظر داشتند، فقط آقای کرباسچی با شهردار شدن دکتر مخالف بودند.
مرعشی گفت: خیلی زود مشخص شد که آقای نجفی در مخمصه بزرگی افتاده است. مخمصه ای دونفره که یک سوی آن خانم میترا استاد بود و سوی دیگر آقای دکتر؛ ازدواجی که از ابتدا به صلاح هیچ کدام نبود. هر دو متوجه اشتباه شان شده بودند اما من نمی دانم چرا آقای نجفی از هیچ کس کمک نخواستند یا تلاش نکردند که مشکل را به شیوه های بهتری حل کنند.
وی همچنین گفته است: در زمان استعفای نجفی مسائل پشت پرده برای همه روشن شده بود. اختلاف نظری بین شورا پیش آمده بود. ما معتقد بودیم باید تمرکز را بر بیماری آقای نجفی بگذاریم و این درحالی بود که برخی دیگر اصرار داشتند باید کمپین نه به استعفا راه اندازی شود و به ماندن ایشان اصرار ورزید.(!)
آنچه در میان اظهارات کسانی چون مرعشی و کرباسچی روشن می شود، این است که ...

سرخط اخبار