نایب رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس گفت: متأسفانه با وجود وعده های داده شده از جانب وزیر آموزش و پرورش مطالبات معلمان از قبیل اضافه کاری معلمان رسمی و بازنشسته، حق التدریسی ها، برون سپاری و خرید خدمات آموزشی از اسفندماه 98 تاکنون پرداخت نشده است.

رحمت اله نوروزی  در گفت وگو با خبرنگار     خبرگزاری خانه ملت با اشاره به کمبود حداقل 200 هزار معلم در نظام آموزشی کشور، اظهار کرد: در حال حاضر آموزش و پرورش این کمبود نیرو را با اختصاص اضافه کار برای معلمان جبران می ‎کند ولی مطالبات معلمان در زمینه اضافه کاری ها به موقع پرداخت نمی شود.
نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حقوق ناچیز در نظر گرفته شده برای بازنشستگان فرهنگی، افزود: بازنشستگان فرهنگی روی حقوق اضافه کاری بیش از حقوق بازنشستگی حساب باز می کنند و این حقوق در این شرایط اقتصادی باید به موقع پرداخت شود.
وی ادامه داد: وزیر آموزش و پرورش پیش از این، از پرداخت مطالبات فرهنگیان در تاریخ 15 دی ماه خبر داده بود ولی وارد بهمن ماه شدیم و این مطالبات در زمینه اضافه کاری فرهنگیان هنوز پرداخت نشده است.
نوروزی با تأکید بر اینکه مجلس یازدهم پیگیر وضعیت معیشتی معلمان به ویژه بازنشستگان فرهنگی است، یادآور شد: قطعا هفته آینده با بازگشایی مجلس و اتمام دوره سرکشی  به حوزه های انتخابیه از وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره تأخیر به وجود آمده در پرداخت مطالبات فرهنگیان به ویژه در زمینه اضافه کاری معلمان توضیح می خواهیم.
نگاه مثبت مجلس به رشد اعتبارات آموزش و پرورش در بودجه 1400
نایب رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با اشاره به نگاه مثبت مجلس به آموزش و پرورش، اظهار کرد: مجلس همواره در قبال حمایت از آموزش و پرورش و معلمان نگاه حمایتی داشته است و اعتبارات مد نظر آموزش و پرورش همواره در قوانین بودجه مورد تصویب قرار گرفته است، بنابراین تأخیر در پرداخت مطالبات فرهنگیان به هیچ عنوان برای ما ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار