خوراک کدوسبز ایتالیایی با سیب زمینی

پول و تجارت جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۹

برترین ها: خوراک کدوسبز با سیب زمینی یک غذایی ایتالیایی روستایی است. این دستور غذایی گیاهی و بدون گلوتن یک غذایی سالم با سبزیجات تازه است. این غذا را باید به صورت گرم و با برنج سرو کرد.
خوراک کدوسبز یک خوراک سبزیجات تابستانی است که با عناصر تابستانی یا همان صیفی ها درست می شود و کدوسبز یکی از آنهاست. کدوسبز یک سبزی چند منظوره و انعطاف پذیر است که در بسیاری از غذا ها می توان آن را استفاده کرد از پاستا راتاتویی تا کوکوی کدوسبز و انواع غذا های دیگر. این سبزی هم همانند سایر خوراکی های این دسته سرشار از فیبر و ویتامین است. این خوراک کمی شبیه به راتاتوئی است و البته با موادی اضافه تر. در این غذا از سیب زمینی، فلفل دلمه ای، گوجه نیز استفاده شده که همگی در فصل تابستان به وفور یافت می شوند.
از آنجایی که این غذا ایتالیایی و جزو آشپزی مدیترانه ای است، روغن زیتون و سایر مواد همگی از عناصر این سبک آشپزی هستند. کل مواد ساده و کاملا در دسترس هستند. فقط اینکه قطعات نباید ریز باشد بلکه باید بصورت مکعبی درشت همانند خوراک یتیمچه و سایر خوراک های دیگر باشند.
مواد لازم برای ۴ نفر
روغن زیتون: ۲ قاشق غذاخوری پیاز: ۱ عدد نگینی شده سیر: ۵ حبه ریز شده کدوسبز: ۳ عدد متوسط سیب زمینی: ۱/۲ کیلوگرم هویج: ۲ عدد متوسط فلفل دلمه ای قرمز: ۱ عدد گوجه کنسروی: ۱ قوطی نمک و فلفل: به میزان لازم جعفری تازه: ۱/۲ پیمانه
طرز تهیه
۱. ابتدا کدوسبز را از طول برش زده و چهار قاچ کنید. سپس این برش ها را تبدیل به قطعات ۱ سانتی کنید. پیاز را هم نگینی خرد کنید. سیب زمینی را هم همانند کدوسبز خرد کنید. هویج ها را حلقه حلقه کنید. فلفل دلمه ای را ...

سرخط اخبار