دبیر ستاد تنظیم بازار ضمن تاکید بر ضرورت رعایت کف عرضه در بورس، به تولیدکنندگان فولاد اولیتیماتوم داده و عدم رعایت کف عرضه را تخلف اعلام کرده است؛ براین اساس تولیدکنندگانی که کف عرضه در بورس را رعایت نکنند، به عنوان اخلال گران در نظام اقتصادی به دادستانی معرفی خواهند شد.

به گزارش ایسنا، محمدرضا کلامی با تاکید براینکه تولیدکنندگان محصولات فولادی مکلف به رعایت کف عرضه تعیین شده در بورس هستند و این امر ضروری است؛ گفت: هر گونه عدم رعایت کف عرضه در مورد کالاهایی چون شمش، اسلب، میلگرد، ورق و تیرآهن از سوی کمیته ویژه تعیین شده برای پایش عمکلرد تولیدکنندگان فولاد، مورد رصد قرار خواهد گرفت و عدم رعایت آن، تخلف محسوب می شود.
دبیر ستاد تنظیم بازار، خاطرنشان کرد: تیم ویژه ای در ستاد تنظیم بازار با مسئولیت رصد روزانه عملکرد واحدهای وفولادی تشکیل شده است و این تیم گزارشی درباره وضعیت عملکرد به صورت هفتگی ارائه می کند. بدیهی است عدم رعایت کف عرضه تعیین شده تخلف بوده و واحدهای متخلف تحت عنوان اخلال در نظام اقتصادی به دادستانی معرفی خواهند شد.
معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت از تمامی واحدهای تولید کننده محصولات فولادی خواست نسبت به رعایت کف عرضه محصولات فولادی در بورس اقدام نمایند.
این در حالی است که ۱۰ روز پیش، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با استناد به ماده (۲) بخش الزامات عرضه ابلاغیه مورخ یکم مرداد ۱۳۹۷ موضوع دستورالعمل تنظیم بازار محصولات فولادی که کلیه تولیدکنندگان محصولات فولادی را ملزم به فروش در داخل می کند، این تکلیف را بر گردن تولیدکنندگان فولاد قرار داد که با توجه به نوسانات نرخ ارز و همچنین عدم تعادل عرضه و تقاضا به دلیل انتظارات تورمی، استمرار نظارت و پایش هرچه بیشتر بازار این محصول در سراسر کشور، تمامی تولیدکنندگان محصولات فولادی با رعایت کف عرضه ابلاغی در بورس کالا، در هر مرحله به صورت هفتگی عرضه خود را داشته باشند و واحدهای تولیدی فولادی به رعایت کف عرضه در بورس ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار