شبکه ای که ترامپ را هیپنوتیزم و مجبور به کار های غیر ارادی می کند/ از حسادت به دکمه اتمی روی میز رهبر کره شمالی تا توئیت علیه ایران + تصاویر

باشگاه خبرنگاران دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۹

کارشناسان رسانه با اشاره به همزمانی گزارش های شب گذشته شبکه «فاکس نیوز» با توئیت های ترامپ، نوشته اند به نظر می رسد توئیت ترامپ درباره ایران هم تحت تأثیر یک گزارش این شبکه باشد.
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا شب گذشته در توییتی که جنجال زیادی به راه انداخته و مبنای تحلیل های بسیاری شده، به تهدید ایران پرداخت. او در توئیتر نوشت: «اگر ایران جنگ بخواهد، پایان رسمی خود را رقم زده. دیگر آمریکا را تهدید نکنید.».
اما آیا این توییت آنطور که برخی ادعا می کنند نتیجه جلسه ترامپ با «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید یا برآیند یک طوفان فکری پس از حمله راکتی شب گذشته افراد ناشناس به سفارت آمریکا در بغداد بوده است؟ شواهدی هست که نشان می دهد این طور نیست.
«متیو گرتز» عضو ارشد گروه غیردولتی «رسانه برای آمریکا مهم است» (Media Matters for America) که سازمانی است که فعالیت رسانه ها در این کشور و صحت گزارش های آن ها را رصد می کند، با توجه به همزمانی چند توییت شب گذشته ترامپ با گزارش هایی که از شبکه «فاکس نیوز» در حال پخش بود، نوشته است که به نظر می رسد توییت او درباره ایران هم حاصل تماشای یکی از این گزارش ها بوده است.
به نوشته گرتز، فاکس نیوز ساعت ۴:۱۶ عصر (به وقت واشنگتن) گزارشی با موضوع تنش های اخیر میان آمریکا و ایران پخش کرده و در آن مدعی شده است که ایران در حال تهدید آمریکاست و ممکن است متحدان ایران در منطقه نظامیان آمریکایی را در عراق هدف قرار دهند.
تنها ۹ دقیقه بعد، ترامپ توییت تهدیدآمیزش را منتشر کرد و نوشت که ایران نباید آمریکا را تهدید کند و به دنبال جنگ باشد.
ترامپ دیشب ...

سرخط اخبار