بسیاری بر این عقیده هستند که اغلب بیماری ها به علت ژنتیک هایی هستند که از پدر و مادر خود به ارث بردیم. این موضوع تا حدی صادق است، ولی نه تا حدی که اثر عادات اشتباه در سبک زندگی بر سلامت را نادیده بگیریم.

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری آنا ، اغلب ما عاداتی در سبک زندگی خود داریم که منجر به افزایش ریسک حمله قلبی می شوند که در ادامه با آن ها آشنا می شویم.
۱. صبحانه نخوردن
صبحانه مهم ترین وعده غذایی روز است و برای هر فرد باید اهمیت لازم را داشته باشد. صبحانه به ما انرژی لازم برای شروع روز را می دهد و فشار خون را تنظیم می کند. طبق پژوهش های انجام شده، تنظیم فشار خون اثری مستقیم بر سلامت قلب دارد.
۲. کم تحرکی
اگر از آن دسته افرادی هستید که روزانه ساعات بسیاری (بیش از ۵ ساعت) را به تماشای فیلم یا گشت زدن در اینترنت می گذرانید پس کم تحرک هستید. بیش از ۴۲ درصد بزرگسالان در آمریکا کم تحرک هستند و این موضوع آن ها را در خطر حمله قلبی قرار می دهد.
۳. خوردن بیش از حد گوشت قرمز
خوردن بیش از حد گوشت قرمز علاوه بر بالا بردن اسیداوریک خون، موجب افزایش چربی خون و همچنین چرب شدن کبد می شود. افزایش چربی بد در خون که همان کلسترول است موجب گرفتگی عروق و در نتیجه افزایش ریسک حمله قلبی می شود.
۴. سیگار کشیدن
در واقع سیگار کشیدن تنها به ریه ها آسیب نمی رساند بلکه کبد، قلب و عروق را نیز شامل می شود. استعمال دخانیات از جمله سیگار موجب گرفتگی و پارگی عروق، درد قفسه سینه، حمله قلبی و قلب درد می شود.
۵. طرفدار همیشگی شیرینی جات
اگر در طول روز مقدار بسیاری شیرینی بخوریم موجب بالا بردن فشار خون، التهاب، دیابت، اضافه وزن و کبد چرب می شود که هر کدام به تن هایی برای بالا بردن احتمال حمله قلبی کافی هستند. خوردن غذا های چرب و فاقد ارزش غذایی نیز به همین نتیجه منجر می شود.
۶. افسردگی درمان نشده
افسردگی تنها یک حال بد روحی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار