تحقیقات نشان می دهد شیوع ویروس کرونا در تابستان با ریتم کندتری اتفاق می افتد اما ...

به گزارش ایسنا، روزنامه شهروند نوشت: «دانشمندان معتقدند با گرم تر شدن هوا، کرونا درک جدیدی از خود به دست داده و حتما به دمای هوا واکنش نشان خواهد داد. در پایان زمستان، اپیدمی های آنفلوآنزا رو به نابودی می رود.
آیا آفتاب هم در عملکرد مشابهی روی رفتار ویروس کرونا و شیوع آن تأثیر می گذارد؟ این سوالی کلیدی است که اپیدمیولوژیست ها از نزدیک این تغییرات را دنبال می کنند. تحقیقات اولیه انواع دیگر ویروس کرونا - انواع رایجی که در بریتانیا منجر به سرماخوردگی می شود - دارای ساختار فصلی است؛ پیک بیماری در طول زمستان اتفاق می افتد و در بهار ناپدید می شود. نکته جالب توجه این است که پیک این بیماری ویروسی با شیوع آنفلوآنزا در یک زمان اتفاق می افتد.
از سوی دیگر به نظر می رسد تنها مقدار کمی از ویروس کرونا در فصل تابستان قابل سرایت است. به نوشته گاردین، هفته گذشته دانشمندان دانشگاه یونیورسیتی کالج لندن تحقیقی از ویروس های کرونای رایج مانند کروناویروس انسانی ۲۲۹ ای، ان ای۶۳ یا او سی ۴۳منتشر کردند. در این تحقیق، آنالیز نمونه هایی که چندین سال پیش جمع آوری شده، نشان می دهد که تعداد مبتلایان به عفونت ویروس کرونا در ماه فوریه به بالاترین میزان می رسد؛ در حالی که در فصل تابستان بسیار پایین است. تحقیقات دیگر هم نشان می دهد که رفتار ویروس کرونا در آب و هوای معتدل در هر فصلی متفاوت است اما با این حال نویسنده اصلی این تحقیق، راب آلدریج، هشدار می دهد: «در فصل تابستان، سرایت ویروس کرونا ادامه دارد ولی در سطح پایینی خواهد بود و با وجود جمعیت زیاد افراد آسیب پذیر، این موضوع ممکن است در فصل زمستان کاملا برعکس شود.»
آلدریج می گوید: «با ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری