جهانگیری خطاب به آمریکایی ها : چه اتفاقی افتا د از برجام کنار کشیدید ؟

خبرگزاری تسنیم سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۸
معاون اول رئیس جمهور خطاب به آمریکا گفت: طبق ادعای آمریکا برجام وسیله ای برای حل مشکلات و مسایل جهانی بود و مشکلات را می توان با زبان دیپلماسی حل کرد حالا چه اتفاقی افتاده است که کنار کشیدید.

- اخبار استانها -
 به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان ، اسحاق جهانگیری امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان زنجان اظهار داشت: هدف آمریکا از هم پاشاندن اقتصاد ایران این بود که زندگی مردم را سخت کند تا مردم دست به حرکات اعتصابی بزنند و به تعبیر خود نظام را از داخل از هم متلاشی کنند.
وی بیان کرد: اصلی ترین منبع درآمد کشور اتکا به نفت است و بودجه کشور از نظر ریالی حدود 30 درصد به نفت وابسته است.
معاون اول رئیس جمهور در خصوص میزان بودجه عمومی کشور عنوان کرد: 440 هزار میلیارد تومان بودجه عمومی کشور هست که از این مقدار حدود 140 هزار میلیارد تومان درآمد ناشی از فروش نفت در آن پیش بینی شده که در حقیقت ارز مورد نیاز کشور از طریق نفت تأمین می شده است.
وی در ارتباط با صادرات کشور گفت: در پتروشیمی حدود 12 میلیارد دلار و گاهی تا 15 میلیارد دلار، بخش فلزات و صنایع معدنی حدود 10 میلیارد دلار و میعانات گازی در حد بالایی صادرات صورت گرفته است.
جهانگیری با اشاره به اینکه پیش از برگزاری این جلسه مراسمی جهت افتتاح سه طرح صنعتی اجرا شد، افزود: این واحدهای صنعتی که در بخش شوینده و بخش ماشین آلات مدرن تولید می کنند تولیدات بسیار باکیفیتی دارند و می تواند برای عرضه در بازار داخل یا حتی بین الملل به رقابت بپردازد.
وی در خصوص اهمیت حمایت های مردمی عنوان کرد: هر زمان که لازم باشد با دشمنان جدی و گردن کلفت از موضعی قوی صحبت کنیم این امر به پشتوانه چنین مردمی صورت می گیرد.
معاون اول رئیس جمهور ضمن خطاب کردن مردم زنجان به عنوان مردم ولایتمدار و عاشق اهل بیت(ع) به ویژه حضرت اباعبدالله الحسین(ع) گفت: چنین مردمی هستند که صبوری می کنند تا مشکلات ...

سرخط اخبار