سیاست و بازاریابی - با قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی، کارایی بسیاری از سرویس های جایگزین داخلی از جمله پیام رسان ها و موتورهای جست وجو در بوته ی آزمایش قرار گرفته است.
با اختلال در سیستم سراسری اینترنت کشور ، مشکلات عدیده ای در جنبه های متعدد زندگی افراد پیش آمده و اکنون، رسانه های داخلی، استفاده از سرویس ها و وب سایت های بومی را پیشنهاد می دهند. هرچند این اولین باری نیست که کاربران ایرانی در دسترسی به بخشی از شبکه ی جهانی اینترنت یا سرویس اینترنتی خاصی دچار مشکل می شوند؛ شرایط اخیر از این جهت متفاوت است که این بار قطع دسترسی بسیار طولانی تر و گسترده تر است. درست مانند دفعات پیشین، این بار نیز پرسش هایی درباره ی سرویس های مشابه و جایگزین ایرانی ذهن کاربران را به خود درگیر کرده است. اینکه اصلا چه سرویس هایی جایگزین ایرانی دارند؟ این جایگزین ها درمقایسه با نمونه ی خارجی چقدر کارآمد هستند و تا چه میزان نیاز کاربر ایرانی را برطرف می کنند؟ چرا هر بار با مهاجرت کاربران به این سرویس ها، بسیاری از آن ها از دسترس خارج می شوند؟ تکلیف سرویس هایی که جایگزینی برای آن ها نیست چه می شود؟ آیا سرمایه گذاری روی این سرویس ها تا حالا بازدهی داشته است و درنهایت، آیا صرف وقت و هزینه برای ساختن جایگزین تمام سرویس های خارجی شدنی و عاقلانه است؟ با ما همراه باشید. کاربران ایرانی به کدام سرویس ها بیشترین وابستگی را دارند؟
باتوجه به طیف گسترده ی نیازهای کاربران، تهیه ی فهرستی جامع و کامل از سرویس هایی که با خارج شدن از دسترس در چند روز گذشته کسب وکار و زندگی روزمره ی کاربران ایرانی را تحت تأثیر قرار داده اند، کاری غیرممکن یا حداقل ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار