رئیس کمیته فضای مجازی کمیسیون فرهنگی مجلس ادعای پیشرفت 80 درصدی این شبکه توسط وزارت ارتباطات را رد کرد و گفت: راه اندازی فیبر نوری و کابل کشی در برخی مناطق، خواسته ای نیست که از وزارت ارتباطات برای تحقق این شبکه داشتیم.

گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس مریم اویسی ، این روزها که موضوع اینترنت داغ شده است، شبکه ملی اطلاعات نیز یکی از دغدغه های مردم محسوب می شود، از نهادهایی که برای تحقق شبکه ملی اطلاعات نقش ویژه ای را ایفا می کنند می توان به مجلس شورای اسلامی اشاره کرد، نهادی که برای قانون گذاری و نظارت بر فعالیت دولت در اجرای قوانین، به عنوان نمایندگان مردم، باید همت کند و خواسته های به حق ملت را پیگیری کنند.
شبکه ملی اطلاعات می تواند از آثار زیانباری نظیر هزینه های گزاف و بی مورد حمله اطلاعات کشور به خارج و مجدداً وارد نمودن آنها به داخل کشور جلوگیری کند، همچنین با عدم راه اندازی این شبکه، تمامی اطلاعات ملی کشور قابل دسترس است و عدم امکان برقراری ارتباطات امن و پایدار میان دستگاه ها و مراکز حیاتی و استراتژیک کشور به صورت کاملا مستقل داخلی و حفاظت شده وجود دارد.به همین دلیل الزامات راه اندازی این شبکه، در سندی تدوین شده است.
تعدادی از مخاطبان در سامانه فارس من نیز خواستار بررسی موضوع شدند و این سؤال برایشان مطرح شده بود که آیا ایران صاحب اینترنت ملی می شود؟
یکی از افرادی که می تواند در حوزه فناوری اطلاعات و شبکه ملی اطلاعات نظرات و فعالیت های مجلس شورای اسلامی را بازگو کند، نصرالله پژمانفر است؛ پژمانفر نماینده مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیته فضای مجازی کمیسیون فرهنگی مجلس است که درباره لزوم راه اندازی سریع تر شبکه ملی اطلاعات با ما گفت وگو کرده است. آنچه در این گفت وگو می خوانید:
* یک تعریف کلی از شبکه ملی اطلاعات
* چگونه امنیت مردم در فضای مجازی تأمین شود؟
* دست اندازهای پیش رو
* جفای دستگاه های دولتی به مردم با عدم تحقق شبکه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار