حجت الاسلام رضایی گفت: پیاده روی اربعین حسینی در ۷۶ نقطه استان فارس و در شهر شیراز با محوریت حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ(ع) برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار  خبرگزاری شبستان  از  شیراز ،  «حجت الاسلام والمسلمین محمد رضایی» با اشاره به ویژه برنامه های مراسم جاماندگان اربعینی حسینی(ع)، عنوان کرد: امسال نیز همچون سال های گذشته مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی همزمان با اربعین حسینی در 76 نقطه در استان و در کلانشهر شیراز با محوریت حرم مطهر شاهچراغ(ع) برگزار می شود .
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس افزود: در راستای ارائه خدمات بهتر به شرکت کنندگان در پیاده روی اربعین برنامه ریزی و هماهنگی هایی با مجموعه های مختلف فرهنگی شهر صورت گرفته و تمهیداتی نیز در نظر گرفته شده است .
وی اضافه کرد: مساجد و حسینیه ها نیز در روز اربعین برنامه های ویژه ای را تدارک دیده اند .
حجت الاسلام رضایی با بیان اینکه مراسم پیاده روی تجمع عظیم اربعین روزشنبه 27 مهرماه راس ساعت ساعت 9 صبح در 4 مسیر اصلی در شیراز برگزار خواهد شد، گفت: تجمع بزرگ مردمی در صحن مطهر حضرت شاهچراغ(ع) راس ساعت 10 صبح با حضور عاشقان ابا عبدالله الحسین(ع) که از خیل زائران اربعین حسینی جا مانده اند، همراه با نوحه خوانی، مداحی و قرائت زیارت اربعین آغاز می شود .
وی، تجمع بازماندگان را فرصت بسیار خوبی برای کسانی دانست که دلشان با محبت اهل بیت(ع) گره خورده، اما امسال توفیق سفر به کربلا را نداشتند و از مردم شیراز خواست در راهپیمایی و تجمع جاماندگان از سفر اربعین حضوری پرشور داشته باشند .
حجت الاسلام رضایی همچنین با اشاره به وجود بقاع متبرکه در مسیر پیاده روی جاماندگان اربعین گفت: در مسیر حرکت پیاده روی جاماندگان، در بقاع متبرکه نیز برنامه های متعددی همچون زیارت خوانی اربعین و برگزاری ...

سرخط اخبار