معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: در لایحه رتبه بندی، معلمان در رتبه های یک تا پنج تقسیم می شوند.
به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، قاسم احمدی لاشکی، در پاسخ به این پرسش که آیا مجلس مصوبه ای را برای استخدام نیروهای نهضت سوادآموزی که در آزمون استخدامی پذیرفته نشده اند، داشته است،گفت: مجلس در این باره مصوبه ای را پیگیری می کند؛ اما تا زمانی که به قانون تبدیل نشود الزام آور نیست.
وی افزود: هر زمان این موضوع توسط شورای نگهبان تأیید و ابلاغ شد، آن وقت آموزش و پرورش آن را اجرا خواهد کرد؛ آنچه که در مجلس تصویب شده، کلیات است و باید مجدد به کمیسیون آموزش ارجاع شود پس از آن به صحن علنی مجلس برود که با تأیید در صحن علنی به شورای نگهبان می رود و اگر از سوی آنها نیز تأیید شود قابل اجرا خواهد بود و این مراحل زمان بر است.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: ما نمی توانیم به انتظار این موضوع بنشینیم، بنابراین فعلاً ۲۵ هزار نفر از افرادی را استخدام خواهیم کرد که مشمول استفساریه اردیبهشت ۹۹ هستند یعنی قبول شدگان در آزمون استخدامی نهضت سوادآموزی، نیروهای پیش دبستانی و خرید خدمات آموزشی. براساس سهمیه هر استان به تعداد ۲۵ هزار نفر برای امسال جذب خواهند شد و مابقی افراد مشمول تا پایان برنامه ششم توسعه یعنی سال ۱۴۰۰ استخدام خواهند شد.
وی با اشاره به اینکه ما تلاش می کنیم هرچه زودتر کارها نهایی شود، عنوان کرد: حداکثر تا آذرماه ۲۵ هزار نفر از افراد مشمول استخدام به دانشگاه فرهنگیان برای طی دوره آموزشی یک ساله معرفی خواهند شد که دوره آموزشی آنها غیرحضوری بوده و در فضای مجازی برگزار می شود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار