حمایت از بازی سازها رویکرد بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای

لوگوی ایرنا ایرنا . یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ساعت ۱۹:۰
تهران- ایرنا- معاون حمایت بنیاد ملی بازی های رایانه ای، تاکید کرد: رویکرد این بنیاد حمایت از بازی سازان و نه بازی هاست.

به گزارش عصر یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا، در آستانه سه ساله شدن این ساختار حمایتی که حالا اسم و رسمش برای بازی سازان ایرانی کاملا شناخته شده است، معاون حمایت بنیاد ملی بازی های رایانه‎ای در گفت وگویی شفاف و صریح از سازوکار این ساختار حمایتی که رویکردش حمایت از بازی سازان است نه بازی ها و البته برنامه هایش برای توسعه این ساختار در سال ۱۴۰۰ گفت. اینکه قرار است حمایت های همگرایی از تیم ها وشرکت ها فراتر رود و شامل افراد نخبه و مستعد فعال در این صنعت مثل بازیکنان حرفه ای، استریمرها، فعالان رسانه ای، بازی پژوهان و بازی آموزها نیز شود.
سید محمدعلی سیدحسینی ، گفت: یکی از ماموریت های اصلی بنیاد ملی بازی های رایانه ای موضوع حمایت از تمام فعالان اکوسیستم صنعت بازی کشور اعم از بازیکنان، آموزش گیرنده ها، پژوهشگران و فعالان رسانه ای این حوزه و بخصوص بازی سازهاست.
وی افزود: طی سال هایی که از تاسیس بنیاد گذشته است ما انواع حمایت ها از فعالان صنعت بازی کشور را تجربه کرده ایم و به نوعی تمام فعالیت های بنیاد بر رویکرد حمایتی متمرکز است؛ اما حمایت هایی که به طور مستقیم متوجه بازی سازان است در قالب معاونت حمایت بنیاد تعریف شده است.
معاون بنیاد ملی بازی های رایانه ای ادامه داد: بنیاد از ابتدای تاسیس خود در راستای مشروعیت سازی و تمرکز برتولید بازی های ویدئویی ایرانی کار کرده است و از برخی پروژه های خاص بازی سازی شرکت ها وتیم های بازی ساز حمایت های مستقیمی انجام داده است. در برهه ای بنیاد به نشر بازی ها کمک کرده و در مرحله ای جوایز صادراتی برای بازی سازان در نظرگرفته است؛ اما طی دو سه سال اخیر بنیاد به سمت تعیین سازوکاری هوشمند برای ارائه این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار