آینده قیمت بنزین و سهمیه‌بندی سوخت در سال آینده

لوگوی ایمنا ایمنا . سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ساعت ۱۹:۵۴
بر اساس تصمیم مجلس شورای اسلامی، قیمت و نحوه سهمیه بندی بنزین در بودجه سال آینده تغییری نخواهد داشت. این در حالی است که در روزهای گذشته برخی نمایندگان خواستار تغییر در سهمیه بندی بنزین بودند.

به گزارش ایمنا ، بنزین را می توان مهمترین سوخت کشور دانست. اگرچه سهم این سوخت در سبد انرژی کشور در مقایسه با گاز طبیعی بسیار کمتر است، اما تغییر در قیمت و سهمیه بندی آن همواره از سوی مردم پیگیری می شود.
این موضوع در بررسی بودجه سالانه نیز مورد توجه است و در زمان بررسی لایحه بودجه معمولاً به این نکته توجه ویژه ای می شود.
این روزها نیز که لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ در مجلس در حال بررسی است، بحث بنزین دوباره بر سر زبان ها افتاده است.
نگرانی نسبت به تغییر قیمت بنزین در سال آینده در حالی مطرح می شود که پیش از این معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه با اشاره به قیمت حامل های انرژی گفته بود که در لایحه بودجه سال آینده، هیچ گونه افزایش قیمتی برای این فرآورده ها پیش بینی نشده است.
با این حال روزهای گذشته برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی از پیشنهاد تغییر در نحوه سهمیه بندی بنزین و اختصاص آن به خانوارها خبر داده بودند.
در این پیشنهاد سهمیه بنزین به خانوارهای فاقد خودرو اختصاص پیدا می کرد و هدف از آن گسترش عدالت اعلام شده بود.
پیشنهاد بر این اساس بود که از ابتدای مهرماه سال ۱۴۰۰ به هر خانوار مشمول دریافت یارانه فاقد خودرو، به ازای هر نفر، ۱۵ لیتر در ماه سهمیه بنزین یارانه ای اختصاص یابد. همچنین به خانوارهای دارای خودرو که تعداد اعضای آن بیشتر از چهار نفر باشد، به ازای هر نفر بیشتر، ۱۵ لیتر در ماه سهمیه بنزین یارانه ای تعلق گیرد.
همچنین از ابتدای فروردین ۱۴۰۰، سهمیه بنزین خودروهای دوم و بیشتر خانوارهای یک نفره و سهمیه بنزین خودروهای سوم و بیشتر سایر خانوارهای دارای خودرو و سهمیه بنزین خودروهای وارداتی با حجم موتور ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار