ساری - ایرنا - مواجهه مخاطب با فضای درونی نمایش به واسطه شیوه اجرا و چیدمان تماشاگران در نمایش «در دال» تجربه جدیدی را برای مخاطبان تئاتر استان مازندران رقم زده است.

به گزارش ایرنا، سالن آمفی تئاتر زنده یاد «داوود رشیدی» مجتمع فرهنگی سینمایی وارش بابل از ۲۴ آذر تا کنون به واسطه اجرای نمایش تاریخی «در دال» از گروه تئاتر " BIT " به دراماتورژی و کارگردانی «محمد شجاعی» هنرمند با سابقه تئاتر مازندران، شب های پر رفت وآمدی را می گذراند.،نمایشی که امشب و فرداشب نیز روی صحنه می رود و پس از ۳۸ شب اجرا با ظرفیت تکمیل شده، به کار خود پایان می دهد.
این نمایش که با الهام از یک ماجرای واقعی مربوط به حدود ۸۰۰ سال پیش و در دوره حمله مغول به ایران نوشته شده، با بازی پدرام ملابراری، سام رادمنش، امیر آقاجانی، فاطمه امیری، افسانه آستانه ای، ملیکا یداللهی، امیر نظری، کامیاب مهدی پور، بیتا طیبی، امیرحسین قنبری، علی محمودی و محمد شجاعی روی صحنه رفته است.
استقبال مخاطبان 
«در دال» علاوه بر این که دارای متن و محتوایی متفاوت و جذاب برای مخاطب است، از نظر چیدمان محل قرارگیری تماشاگران نیز به شیوه ای متفاوت اجرا شده که مخاطب را در موقعیتی تازه برای تماشای یک نمایش قرار می دهد. این دو ویژگی در کنار کارگردانی خوب اثر و همچنین بازی قابل قبول هنرپیشگان نمایش که عمدتا از هنرجویان کارگاه بازیگری همین گروه هستند، سبب شده که «در دال» به یکی از نمایش های پر اجرا و پر مخاطب تئاتر مازندران تبدیل شود.
کارگردان این نمایش در گفت وگو با خبرنگار ایرنا درباره دلایل انتخاب این شیوه از اجرا گفت: جدیدترین اثر هر هنرمند، عصاره گذشته ای است که بر او رفته و برای من هم «در دال» برآیندی از تجارب تمام سال های فعالیتم است.
شجاعی با بیان این که هدف از انتخاب این شیوه اجرا صرفاً تنوع دادن به اجرا نبود، اظهار کرد: هرگز قصدم در تولید آثار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار