نخست وزیر عراق در دیدار با همتای نروژی خود تاکید کرد که پیروزی بر تروریسم مانع انتقال گروه های تروریستی از منطقه به سایر نقاط جهان شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق امروز دوشنبه در نشست خبری مشترک با همتای نروژی خود در بغداد گفت: «پیروزی بر تروریسم مانع انتقال گروه های تروریستی از منطقه به سایر نقاط جهان شد.»
به گزارش وبگاه خبری السومریه نیوز ، عبدالمهدی افزود: عراق در مواجهه با تروریسم و همکاری در روابط استراتژیک خود به منظور حفظ حاکمیت و استقلال کشورها به حمایت نیاز دارد.
دفتر نخست وزیری عراق هم در بیانیه ای درباره نشست امروز عبدالمهدی با نخست وزیر نروژ گفت که دو طرف به بررسی راه های توسعه روابط میان دو کشور در همه زمینه ها و همچنین استفاده از تجربیات شرکت های نروژی در آبادانی عراق و ادامه همکاری علیه تروریسم به عنوان دشمن مشترک و همچنین دیگر مسائل منطقه پرداختند.
بر اساس بیانیه مذکور طرفین عراقی و نروژی همچنین بر اهمیت حفظ امنیت و ثبات در منطقه و همکاری در تحقق امنیت و صلح جهانی تاکید کردند. 
نخست وزیر عراق هم در این دیدار از طرف نروژی خواست اتحادیه اروپا را از نقشی که عراق در مبارزه با تروریسم ایفا می کند مطلع ساخته و از آن به عنوان عامل مهم ثبات منطقه و جهان در مبارزه با داعش و پیروزی بر این گروهک تروریستی حمایت کند. وی تاکید کرد: «نقش عراق صلح برتر را برای منطقه و جهان محقق کرد و انتقال داعش را به اروپا و دنیا را کاهش داد.»
این بیانیه افزود:« نخست وزیر عراق و همتای نروژی وی توافق «نفت برابر توسعه» را در پایان گفت وگو های امروز خود در بغداد امضا کردند.»
نخست وزیر نروژ هم در این دیدار با بیان اینکه برای اولین بار است که به عراق سفر کرده است، اظهار داشت: نروژ به حمایت خود از دولت عراق در مبارزه با تروریسم و ...

سرخط اخبار