جامعه تشنه عدالت؛ از پورشه بازی در اصفهان تا پوشه بازی در لواسان/ قوه قضائیه پشتوانه مردمی برای اجرای قوانین پیدا کرد

مشرق نیوز یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۸:۴
کم نبوده اند نمونه هایی که یک فرد از طبقه ای خاص و دارای ادعاهای بسیار، دچار تخلفی شده اما آنگونه که باید با او برخورد قاطع صورت نگرفته است اما اکنون قوه قضائیه یک پشتوانه بزرگ مردمی پیدا کرده است.

سرویس جامعه مشرق - پلان اول: دخترک داد می زند: "کشتم که کشتم، پولش را می دهم" و مثل همان مسئول معزول که با افتخار می گفت: "مردند اما بیمه بودند"، صدایش گوش و روان شنونده و بیننده کلیپ را می خراشد؛ حس تلخ برتری پول بر قانون. اما همیشه حالمان ناخوش نیست. بلافاصله کلیپی کوتاه در فضای مجازی منتشر می شود که در یکی از خیابان های شمال شهر تهران، یک مأمور راهنمایی و رانندگی با جدیتی خاص مانع ورود خودروهایی که خارج از صف برای رفتن به خروجی اقدام می کردند، می شد و آنها را مجبور می کرد تا به مسیر دیگری بروند. کلیپی که در مدت زمانی کوتاه به یکی از پربازدید ترین ها در فضای مجازی تبدیل شد.
اگرچه به نظر می رسید این مأمور راهنمایی و رانندگی با ابتکاری کاملاً شخصی دست به این اقدام زده اما با استقبال بی نظیر مردم مواجه شد. این موضوع به خوبی نشان داد تا چه میزان یک اقدام قانونی برای هنجار شکنان و کسانی که عادت کرده اند همیشه خود را تافته جدا بافته بدانند و صف ها را دور بزنند می تواند حال مردم را خوب کند. اینکه اکثریت جامعه ما نیز از رعایت قوانین استقبال می کنند اما از اینکه می بینند برخی هر طور که می خواهند رفتار می کنند و از هر امتیاز کوچک و بزرگی به نفع خود استفاده یا بهتر بگوییم سو استفاده می کنند اما برخورد قاطعی با آنها نمی شود، تا چه میزان نسبت به جامعه و مسئولان ناامید می شوند.
در چند وقت اخیر کم نبوده اند نمونه هایی که یک فرد از طبقه ای خاص و دارای ادعاهای بسیار، دچار تخلفی شده اما آنگونه که باید با او برخورد قاطع صورت نگرفته است. شاید نوع برخورد فرهاد مجیدی مربی تیم فوتبال استقلال تهران با مأمور پلیس راهنمایی و رانندگی بیش از ...

سرخط اخبار