وزارت دفاع هند از خرید ۳۳ فروند جنگنده به ارزش ۲/۴ میلیارد دلار از روسیه خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز دولت هند از خرید ۳۳ فروند جنگنده سوخو روسی و ارتقاء ۵۹ فروند هواپیمای دیگر از ناوگان نیروی هوایی ارتش این کشور به ارزش ۲/۴ میلیارد دلار خبر داد.
این معامله در شرایطی منعقد شده که تنش ها با چین بالا گرفته و ارتش هند در مرزهای کشترک خود با چین به حالت آماده باش درآمده است.
وزارت دفاع هند اعلام کرد که این کشور اقدام به خرید ۲۱ فروند جنگنده ی MiG-۲۹ و ۱۲ فروند جنگنده ی Su-۳۰ به ارزش ۲/۴۳ میلیارد دلار کرده است.
هم چنین وزارت دفاع هند از به روزرسانی و ارتقاء ۵۹ فروند MiG-۲۹ ناوگان هوایی ارتش این کشور خبر داد که به منظور رفع نیازمندی طولانی مدت این کشور برای تقویت اسکادران های نیروی هوایی ارتش صورت گرفته است.
تنش ها بین هند و چین پس از درگیری های اخیر در ماه های گذشته در غرب هیمالیا در بالاترین حد خود قرار گرفته است که در این میان ۲۰ سرباز هندی جان خود را از دست دادند.
بیش از نیمی از سخت افزارها و تجهیزات نظامی هند هنوز از روسیه تأمین می شوند و این در حالی است که در طی یک دهه گذشته هند برای افزایش توان تسلیحاتی خود حتی به ایالات متحده و اسرائیل روی آورده است.
وزارت دفاع هند هم چنین از تولید موشک های هوا-به-هوا ساخت هند خبر داد و گفت: «این موشک ها قابلیت و توان عملیاتی نیروی هوایی ارتش هند را تقویت می کنند.»

عناوین مهم خبری