اسناد مربوط به دفاع مقدس به‌صورت الکترونیکی جمع‌آوری شود

لوگوی فارس نیوز فارس نیوز . سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ساعت ۱۵:۱۵
رئیس دانشگاه گیلان با بیان اینکه اگر بتوانیم همه اسناد مربوط به دفاع مقدس را به صورت الکترونیکی جمع آوری کنیم موفق خواهیم بود، گفت: از این شیوه باید استفاده کنیم در این صورت هر کس هر جا هست امکان بارگزاری اسناد دفاع مقدس را دارا خواهد بود و می توانیم کارهای دقیقی در ارتباط با دفاع مقدس شکل دهیم شیوه سنتی ممکن است کارهای ناقصی را پیش ببرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، احمد رضی صبح امروز در مراسم افتتاحیه همایش ملی بررسی دستاوردهای دفاع مقدس در تالار حکمت دانشگاه گیلان با بیان اینکه دانشگاهیان و حوزویان وظایف خاص تری نسبت به دفاع مقدس دارند، گفت: سامان دهی و جریان دهی در عرصه تحقیق و پژوهش در ارتباط با دفاع مقدس است که اگر اتفاق نیفتد ممکن است تاریخ دفاع مقدس به تحریف بیانجامد و یا دچار تکرار مکررات شویم که جاذبه کافی نداشته باشد.
وی با بیان اینکه اگر تأخیر کنیم ممکن است بخش عظیمی از منابع دفاع مقدس را از دست بدهیم، افزود: دانشگاهیان رسالت ویژه ای در این خصوص دارند و نباید خود را به برگزاری مراسم و پاس داشت شعائر محدود و راضی کنند، دوران دفاع مقدس تجربه ای گران بها در دوران معاصر است که زوایای ناشناخته بسیاری دارد.
رئیس دانشگاه گیلان با تأکید بر بازنگری بر ابعاد گسترده دفاع مقدس بیان کرد: وقتی 30 کشور به طور رسمی با عراق همکاری می کردند اسناد بسیاری هنوز در دست ما نیست و بنابراین نیاز به این اسناد داریم تا به این زوایای پنهان پی ببریم و تاریخ دفاع مقدس مستند نوشته شود و برای این کار باید ضوابطی رعایت شود.
رضی با تأکید بر اولویت دادن به تحقیقات مسئله محور گفت: هدف تحقیقات آموزش محور، توزیع دانش موجود است و خوبی آن این است که با توزیع علم کم نمی شود اما تحقیقات دفاع مقدس باید به سمت مسئله محور پیش برود.
وی با اشاره به لزوم حمایت از تحقیقات پایه ای افزود: ما به اندازه کافی در این زمینه موفق نیستیم چراکه سنتی عمل کردیم و برای اینکه بتوانیم جامع عمل کنیم نیازمند توجه به ظرفیت های جمع آوری اسناد از طریق فضای مجازی هستیم.
رئیس دانشگاه گیلان با بیان اینکه اگر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار
پنبه زن
پنبه زن
لوگوی شبکه خبر شبکه خبر .