تجلیل از برگزیدگان جایزه شهید علی محمدی

شبکه خبر پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۸:۴۲
برگزیدگان نهمین جایزه شهید علی محمدی در رشته فیزیک تجلیل شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
نهمین دوره اعطای جایزه شهید علیمحمدی در رشته فیزیک با حضور محمدجواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان و صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران برگزار شد. 
محمدجواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر گفت: اولین هدف ما از برگزاری این مراسم این است که پاسداشتی داشته باشیم از کسانی که در راه علم و دانش به مقام شهادت رسیده اند.
وی بیان کرد: هدف این است که بگوییم که خون این عزیزان هدر نرفته است و همچنان راهشان ادامه دارد.
لاریجانی ادامه داد: شهادت امثال شهید علیمحمدی یک اتفاق ساده نیست بلکه عالم کشی از دوران دور بوده و شهید اول یکی از آن عالمانی است که به خاطر علمشان به شهادت رسیده اند. البته یک تفاوت بین این ترور ها و عالم کشی ها وجود دارد و آن هم این است که شهدای هسته ای ما را به خاطر ارتقا علم کلاسیک و مدرن به شهادت رساند اند که این ترور ها برای آمریکا و اسراییل بسیار فضاحت بار است.
دبیر ستاد حقوق بشر ایران خاطرنشان کرد: مطلب دیگر این است که بر اساس آموزه های اسلامی ما باید در علم خود سخاوت داشته باشیم و آن را به هر فرد از هر کشور و هر رنگی است آموزش دهیم این در حالی است که ما اکنون در دنیای غرب شاهد خساست علمی هستیم و این دو نگاه تفاوت ما با آن ها می باشد.
در ادامه این مراسم صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان که به عنوان مهمان ویژه این برنامه در مراسم حاضر شده بود اظهار کرد: یکی از موضوعات مهمی که ما باید به آن توجه ویژه داشته باشیم بحث تاکید بر علوم پایه همچون فیزیک و شیمی و یا ریاضیات است.
وی گفت: در سال های دور اکثر دانش آموزان وقتی میخواستند رشته تحصیلی دانشگاه خود را انتخاب کنند به ...

سرخط اخبار